5.ua

"Енергоатом" обіцяє прозорі та ефективні процедури держзакупівель

  Меморандум щодо побудови в Україні прозорої та ефективної системи державних закупівель підписали президент ДП НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський та група "Прозорі Закупівлі" Громадянської платформи "Нова Країна" минулого тижня. 

  Про це повідомили у прес-службі Міненерго.

  У такий спосіб "Енергоатом" долучився до роботи з ефективного реформування системи державних закупівель в Україні шляхом переведення її у формат електронних торгів. Головними цілями реформи є викорінення і системне запобігання корупції, а також підвищення конкуренції за рахунок спрощення для бізнесу доступу до державних закупівель.

  "На сьогодні в Україні створено нормативну-правову та інституційну базу, що регулює традиційні «паперові» процеси державних закупівель. Відносно таких процедур, законодавство України формально відповідає основним міжнародним нормам і стандартам у цій сфері. Однак, як показує практика, формальна відповідність українському законодавству не гарантує прозорих, ефективних і справедливих процедур закупівель, а також не сприяє вирішенню найголовнішої проблеми у сфері державних закупівель - викоріненню системної корупції. Досвід інших країн із введення електронної системи державних закупівель у перший же рік дає мінімум 10% економії за рахунок поліпшених процедур. У випадку України цей показник може значно зрости завдяки викоріненню причин, що сприяють розвитку системної корупції", - зазначається у повідомленні.

  Президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський зокрема зазначив, що надмірна бюрократія процесу закупівель нерідко призводить до негативних наслідків. Координатори ініціативної групи "Прозорі Закупівлі" у свою чергу зазначили, що запропоновані заходи з реформування системи державних закупівель забезпечать досягнення декількох цілей, серед яких: викорінення і системне запобігання корупції, прозорість процедури закупівель, неприпустимість дискримінації та об'єктивна оцінка тендерних заявок, простота і легкість застосування процедур, поступовий перехід на безпаперовий документообіг, а також  повна звітність і аналіз усіх державних закупівель.

  Коментуючи переваги нової системи в Грузії, експерт із питань електронних закупівель Давид Марганія зазначив, що грузинська модель позбавлена суб’єктивності у виборі постачальника.
  "Наша система об'єктивна і захищає своїх учасників, адже вона повністю відкрита і для користувачів, і для контролюючих органів. До того ж була скасована 10-бальна оцінка пропозицій постачальників, що теж сприяло об’єктивності при виборі. І що найголовніше, система дає інформацію про цифри. Можна з легкістю спостерігати куди які кошти йдуть, де аномально низькі й аномально високі ціни", - переконливо зазначив Давид Марганія.

  Підсумовуючи, експерти додали, що ефект від впровадження системи електронних закупівель у Грузії не тільки економічний, а і політичний: система не залежить від уряду і його зміни, вона абсолютно не політизована, адже користувачі самі її захищають.
  Попередній матеріал
  Терористи активізувались, українські війська відбивають вогневі атаки і штурми - РНБО
  Наступний матеріал
  Генсек ООН засудив "вибори" бойовиків на Донбасі