vkurse.ua

Експорт українських товарів до Росії впав на 32%

  Експорт української продукції до країн Європейського Союзу за підсумками 11 місяців цього року зріс на 5% і становив третину всього українського експорту, обсяг якого $50 млрд.


  Про це повідомив на брифінгу в Києві перший заступник голови Державної фіскальної служби (ДФС) Анатолій Макаренко, пише УНІАН.

  "32% українського експорту займають країни ЄС, і ми констатуємо зростання, за даними, наголошую, митної статистики на 5%. Але в цілому обсяги експорту скоротилися на 13%, або $7,2 млрд - до $50 млрд", - сказав він.

  Експорт до країн СНД і Азії, за даними ДФС, упав: на 31% по державах Співдружності й на 8% по країнах Азії. В результаті у відносних цифрах частка країн СНД у загальному обсягу експорту становила 28%, а країн Азії – 27,7%. "Експорт до Російської Федерації впав на 32%", - зазначив Макаренко.

  За його словами, найістотніше скоротився експорт машинного устаткування і транспорту українського виробництва – на 27%, а також металів – на 11%.

  "Єдина галузь, експорт продукції якої зріс за 11 місяців, - сільське господарство і продовольство. Порівняно з аналогічним періодом попереднього року експорт продовольчих і сільськогосподарських товарів збільшився на $62 млн", - сказав Макаренко, відзначивши, що значною мірою на структуру товарних відносин впливають негативні тенденції у світовій економіці та надзвичайна ситуація в Україні у зв'язку з війною на сході.
  Попередній матеріал
  Вірменія ратифікувала договір про вступ до Євразійського економічного союзу
  Наступний матеріал
  В Австралії політик українського походження став лідером опозиції