Експерти прогнозують зменшення рівня інфляції (РОЗШИРЕНО)

  Цифри на цінниках невпинно змінюються у бік збільшення. Однак експерти прогнозують - сумарна інфляція за весняні місяці буде меншою, аніж за січень лютий поточного року. Нагадаємо, за підсумками минулих двох місяців вона становила 5,7%.
  У березні українців порадували лише ціни на молоко та кисломолочну продукцію - вони здешевшали на 10%. Ціни ж на інші продукти харчування зросли в середньому на 10-15%. Зокрема м`ясо та м`ясопродукти подорожчали на 20%, овочі, фрукти - на 10%. Експерти впевнені - надалі український стіл не подешевшає.

  Василь Юрчишин, експерт центру Разумкова: "Про здешевлення не варто говорити - таке у нас може бути але десь лише в середині літа. А впринципі усе буде залежати від врожаю та пропозиції".

  Натомість, на думку Василя Юрчишина вже за 2-3 тижні в Україні стабілізується, а можливо і дещо зменшиться, ціна на бензин. Серед причин експерт зазначає світове падіння цін на нафту в останні дні, яке було спричинене зменшенням попиту на нафтопродукти та укріпленням долара. Щоправда не всі фахівці погоджуються з таким твердженням.

  Сергій Куюн, експерт з енергетичних питань: "Не хотелось бы делать какие позитивные прогнозы исходя из падения в последние три дня. Всем и так понятно что дешевых нефтепродуктов у нас уже не будет. Вопрос только в том какой будет цена".

  Лише за останній тиждень ціна на світлі нафтопродукти на вітчизняних АЗС підсткочила в середньому на 5%. І сподіватися на щось краще - українцям не радять.

  Вікторія Луцько, 5 канал: "Згідно екпертних розрахунків за 10 днів вартість А-95 становитиме 6 гривень. Дизпальне ж продовжуватиме утримувати рівні цінові озиції з висооктановим бензином. Фахівці запевняють - очікувати здешевлення на українських АЗС не варто - сьогоднішнє подорожчання носить і сезонний характер і його пік прийдеться на кінець літа".

  Вікторія Луцько, Іван Головач, 5 канал
  Попередній матеріал
  Курс долара в обмінниках може повернути втрачені позиції
  Наступний матеріал
  Прогноз аналітиків: експорт української продукції до Росії зросте на 35%
  Теги:
  Loading...