5.ua

Дуров покидає посаду гендиректора "ВКонтакте"

  Засновник популярної соціальної мережі "ВКонтакте" Павло Дуров офіційно заявив, що йде з посади генерального директора компанії.

  "Слідом за моїм братом, який у середині минулого року залишив посаду технічного директора, я знімаю з себе обов'язки генерального директора" ВКонтакте", - написав Дуров на своїй сторінці в соцмережі, - В результаті подій, що пішли за зміною акціонерного складу "ВКонтакте" в квітні 2013 року, свобода дій генерального директора в управлінні компанією значно скоротилася. Стає все складніше відстоювати ті принципи, які колись були закладені в основу нашої соціальної мережі".
  Нагадаємо, у грудні минулого року Дуров продав 11,99 % акцій "ВКонтакте" голові компанії "Мегафон" Івану Тавріну. Згодом цей пакет акцій викупила Mail.ru Group, збільшивши свій пакет у соцмережі до 51,99%.

  Другим співвласником "ВКонтакте" є фонд Іллі Щербовіча United Capital Partners (UCP), йому належить 48% частки в соцмережі. У фонду з Дуровим був давній конфлікт.

  У UCP заявляли, що Дуров використовує ресурси "ВКонтакте" для розвитку особистих проектів, зокрема мобільного мессенджера Telegram, який належить компанії Digital Fortress. У березні фонд Щербовіча заявив про передачу спірних справ за соцмережі юридичним компаніям, які почнуть відстоювати його права в російській та міжнародних юрисдикціях.

  Фото: Павел Дуров

  Попередній матеріал
  НАТО не підтверджує відведення російських військ від кордону з Україною
  Наступний матеріал
  Аваков: МВС опублікує повний звіт розслідування загибелі Музичка