Презентація нової техніки та зброї у Навчальному центрі ДПСУ Фото ДПСУ

Доповідь SIPRI: Україна увійшла у ТОП-10 постачальників зброї

  Україна за підсумками 2011-2015 років увійшла до топ-10 найбільших експортерів озброєнь

  Про це йдеться в доповіді Стокгольмського інституту дослідження проблем миру (SIPRI) за 2015 рік, опублікованому в понеділок, 5 грудня, передає "Укрінформ".

  "Частка України в глобальному експорті зброї становила в 2011-2015 роках 2,6%", - підрахували експерти SIPRI. Україна посідає в списку найбільших експортерів 9 місце, трохи поступаючись Італії.

  Загалом за вказаний період (перші 5 років цього десятиріччя) обсяг торгівлі зброєю збільшився на 14% порівняно з попереднім п'ятиріччям. На п'ятірку найбільших торговців зброєю - США, Росію, Китай, Францію і Німеччину - припадає 74% усього обсягу. При цьому Сполучені Штати і РФ очолюють цей список з 1950 року, і ніщо не говорить про можливість зміни такого стану речей.

  Китай є третім за величиною як експортером, так і імпортером озброєнь. А найбільше зброї купують Індія і Саудівська Аравія.

  Витрати на військові потреби в 2015 році становили по всьому світу 1,676 трильйона доларів (на 1% більше, ніж у 2014 році) і дорівнювали 2,3% глобального ВВП. У перерахунку на душу населення - 228 доларів. Показник продовжував падати в країнах Північної Америки і Західної Європи, хоча і повільнішими темпами, ніж у попередні роки. Скоротилися витрати на озброєння в Латинській Америці і Африці. В той же час в Азії, Океанії і Східній Європі, а також на Близькому Сході стали витрачати на зброю більше.

  Попередній матеріал
  У Лондоні провели пікет із вимогою перевірити бізнес олігарха Ахметова
  Наступний матеріал
  Трагедія в Княжичах: родинам загиблих виплатять по 700 тисяч гривень

  Угода на півмільярда доларів: Україна постачатиме в Пакистан продукцію ВПК

  Полторак зустрівся з президентом Пакистану: обговорили торгівлю боєприпасами та виготовлення озброєння