Долар продовжує дорожчати (репортаж)

  Спекуляція триває. Долар США в Україні таки подорожчав до 8 гривень 50 копійок. Саме такий курс, за даними моніторингового порталу finance.ua, з самого ранку тримав банк "Райффайзен-Аваль". Максимально підвищили курс також "Індекс банк", "Сбербанк Росії" та "Приватбанк". Але найбільше заробляв на доларі банк "Український капітал". Він купував американську валюту по 8 гривень рівно, а продава по 8,42. Інших винуватців валютної паніки виявляли журналісти "5 каналу".

  Вони гадають, а вона дорожчає. Іноземна валюта знову долає психологічну позначку. Вісім гривень за долар уже позаду. Ще трохи і буде взято нову вершину – дев`ять гривень, прогнозують фінансисти. Поміж традиційних чинників – велика популярність американської валюти серед українців.

  Валерій Лисицький, економічний експерт: "Ми купуємо готівково долари значно більше ніж продаємо банкам. Якщо ми візьмемо сім місяців цього року, то ми купуємо долари в готівкових більше ніж продали на 4 млрд 329 млн".

  Не треба дивуватись, кажуть експерти. Можновладці самі роздмухують апетити населення. Емісія великої кількості гривні у травні та червні тільки збільшила її масу на ринку. Крім того, низка банків повернула депозити своїм вкладникам, які протягом останнього часу були заморожені. Як наслідок українці знову побігли скуповувати долар.

  Ерік Найман, фінансовий експерт: "За май июнь было напечатано порядка 7 млрд наличних гривень. Рынку обычно нужно порядка трёх-четырёх месяцев переварить эмиссию гривни и запустить ее на валютный рынок, поэтому то, что было в мае июне сегодня это отразилось в текущем скачке курса".

  Ажіотаж на ринку можна зупинити лише валютними інтервенціями – запевняють фахівці. Але Нацбанк цього не робить.  В експертів це викликає підозри – мовляв головна фінансова установа країни разом з Мінфіном зацікавлені в зростанні курсу долара. Адже кредит МВФ, який піде на погашення дефіциту держбюджету, доведеться конвертувати на гривню. І тоді за рахунок підвищенного курсу отримають у підсумку більшу суму.

  Олександр Кава, економічний експерт: "Кошти отримані в доларах, а бюджет України в гривнях, і ящко подивтися що цю суму треба буде конвертувати з долару на гривню, то якщо конвертувати по курсу 7,6-7,7 за долар, чи 8,5-8,6 за долар то відповідно для бюджету буде отримана зовсім інша сума і ця різниця сягає 10-15 відсотків, що в принципі доволі таки істотно".

  У Міністерстві фінансів - такі спростування категорично відкидають. Кажуть, про жодні закулісні домовленості не може  бути мови. Уряд сам зацікавлений у стриманні курсу. Заради цього валюту для потреб "Нафтагазу" та виплат зовнішніх боргів на міжбанківському ринку не викуповували. А головною причиною курсових коливань вважають - сезонний чинник та очікування політичної нестабільності.

  З політичною нестабільністю так само пояснюють ажіотаж довкола долара в Нацбанку. Та ще й додають - населення досі не довіряє вітчізняній валюті. 

  Азад Сафаров, Ольга Кошеленко, Олександр Котельников, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.70Мб)

  Попередній матеріал
  День незалежності відзначають у Пакистані
  Наступний матеріал
  Триває музичний фестиваль Sziget (репортаж)
  Теги:
  Loading...