Дочка "Газпрому" розірвала контракт з "Укртрансгазом"

  Російська експортна компанія "Газпром експорт", дочірня структура "Газпрому", 17 червня 2014 року повідомила оператора газотранспортної системи України держкомпанії "Укртрансгаз" про своє бажання розірвати договір, який передбачав компенсацію українською стороною добових коливань споживання газу в Європі. Про це сказано в повідомленні "Нафтогазу України".


  "Дія договору буде припинена з 23 червня 2014 р.", - говориться в повідомленні. 

  Згідно з умовами договору, у разі, якщо необхідність в поставках газу до Європи істотно перевищувала виставлену напередодні заявку "Газпром експорту", "Укртрансгаз" за наявності технічної можливості компенсував необхідні обсяги за рахунок власних резервів, після чого російська сторона здійснювала оплату цієї послуги.

  Як пояснили в компанії, транзит фізичних об'ємів газу територією України займає близько 36 годин.

  "За відсутності такого договору український оператор не матиме юридичних підстав компенсувати істотні відхилення споживання газу день у день", - наголошують в повідомленні.

  У "Нафтогазі" нагадали, що договір було укладено між сторонами в 2010 році.

  "Рішення про розірвання договору не має економічного обгрунтування і збільшує ризики невиконання ВАТ «Газпром» своїх зобов'язань перед європейськими покупцями", - зазначають у "Нафтогазі".

  "Зараз ми спостерігаємо продовження кроків, які, ймовірно, мають дискредитувати український напрям поставок газу в очах європейських партнерів. Наші російські контрагенти, по суті, відмовилися від своєї частини відповідальності щодо задоволення потреб європейських споживачів газу на українському напрямі. Ми розцінюємо розірвання договору як чергову спробу лобіювання «Південного потоку», будівництво якого було призупинене європейською стороною", - цитує прес-служба слова голови НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва.

  Проте, як запевнили в "Нафтогазі" українська сторона готова зробити всі залежні від неї кроки для того, щоб рішення "Газпром експорту" не вплинуло на надійність поставок газу до ЄС.

  Попередній матеріал
  В "Украерорусі" заперечують, що знищення Іл-76 могло статися через зраду диспетчерів
  Наступний матеріал
  США надішлють в Ірак 300 військових радників - Обама