metalobruht.com

Дію експортного мита на металобрухт може бути продовжено

  У ВР зареєстровано проект закону щодо продовження дії експортного мита на металобрухт в розмірі 30 євро за тонну ще на 2 роки

  У Раді з ініціативи Радикальної партії Олега Ляшка зареєстровано законопроект №6382 щодо продовження дії експортного мита на металобрухт в розмірі 30 євро за тонну ще на 2 роки. Ідея законопроекту підтримується як профільними об'єднаннями виробників та галузевими асоціаціями металургів, так і підприємствами ВПК країни, і, цілком можливо, знайде підтримку в парламенті. Про це на сторінці у Facebook повідомив голова комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера РПЛ з економічної політики Віктор Галасюк.

  Парламентарій нагадав – 12 липня 2016 року за ініціативою РПЛ було прийнято закон України №1455-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку", яким з 15 вересня 2016 року на рік було підвищено ставки експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну. Продовження ж дії закону – необхідний у національних інтересах України крок.

  "Цей тимчасовий захід було введено з метою встановлення дієвого механізму правового регулювання експорту металобрухту для оперативної ліквідації дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку задля першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та забезпечення умов відбудови об'єктів інфраструктури. Вже за 3,5 місяці 2016 року, коли почав діяти наш закон, вдалося переломити негативну тенденцію постачання брухту на українські металургійні підприємства. У 2016 році було експортовано 277 тис. тонн брухту чорних металів, що практично вп'ятеро менше за показники 2015 року. Це дозволило збільшити внутрішні поставки брухту чорних металів вітчизняним підприємствам з 3,1 млн тонн у 2015 році до 3,2 млн тонн у 2016 році навіть за збереження тенденції зменшення обсягів заготівлі", – пояснив Галасюк.

  За його словами, якби експортне мито залишилось на рівні 10 євро за тонну, внутрішні поставки брухту чорних металів вітчизняним підприємствам у 2016 році зазнали б скорочення щонайменше на чверть, порівняно з попереднім роком, і могли б скласти близько 2,3 млн тонн: "За оцінками експертів, без роботи могли залишитись близько 25 тис. працівників, а країна могла б недоотримати $1,3 млрд валютної виручки. Ми цього не допустили – підвищення вивізного мита на брухт чорних металів до 30 євро за тонну дозволило уникнути катастрофічного зростання дефіциту металобрухту в 2016 році, яке завдало б руйнівного удару по металургійній галузі та поставило б під загрозу обороноздатність країни".

  Попередній матеріал
  Прокуратура викрила підполковника, який розкрадав військове майно у зоні АТО
  Наступний матеріал
  "Ритуал природи" від мексиканської художниці: у Києві з'явиться арт-об'єкт на місці знесеного пам'ятника Леніну
  Теги:
  Loading...