Дефіцит платіжного балансу України скоротився до 5 млн грн.

  Дефіцит зведеного платіжного балансу України в II кварталі нинішнього року скоротився до 5 мільйонів (проти 4,277 млрд в І кварталі п.р.).Про це йдеться у повідомленні НБУ 5 листопада.


  Як зазначається, дефіцит поточного рахунку був найменшим із 2011 року (1,1 млрд доларів) внаслідок девальвації національної валюти та зниження внутрішього попиту.

  Сальдо фінансового та капітального рахунків (1,1 млрд доларів) стало додатним завдяки залученням державного сектору та скороченню обсягів готівкової валюти поза банками. У результаті девальвації гривні та зниження економічної активності темпи падіння імпорту значно перевищували темпи скорочення експорту.

  Внаслідок цього дефіцит рахунку поточних операцій зменшився до 1,1 млрд доларів (у II кварталі 2013 року - 2.3 млрд доларів).

  Як зазначається, експорт товарів знизився на 6,5% у річному вимірі (до 14,9 млрд доларів) внаслідок слабкого зовнішнього попиту та зниження промислового виробництва через загострення ситуації на сході України.

  "Падіння відбулось як унаслідок зменшення фізичних обсягів поставок (на 2%), так і через зниження цін (на 4%)", - повідомляє регулятор.

  Згідно із даними, сальдо рахунку операцій з капіталом та фінансових операцій у ІІ кварталі 2014 року знову стало додатним - 1,1 млрд доларів. Профіцит передусім було забезпечено залученнями державного сектору за єврооблігаціями та надходженням кредитів від міжнародних фінансових організацій.

  Крім того зниження девальваційних очікувань економічних суб’єктів зумовило скорочення обсягів готівкової валюти поза банками.

  Як відомо, платіжний баланс України в січні-серпні 2014 року зведено з дефіцитом 4,587 мільярда доларів проти профіциту в 1,651 мільярда доларів за аналогічний період минулого року.

  Як повідомлялося, платіжний баланс України в січні-липні 2014 року зведено з дефіцитом 4,494 млрд доларів проти профіциту в 1,883 млрд доларів за аналогічний період минулого року.
  Попередній матеріал
  В Єгипті внаслідок зіткнення автобуса з бензовозом загинуло 18 дітей
  Наступний матеріал
  Російські терористи знову намагались перехопити безпілотник ОБСЄ