5.ua

Через Іллічівський порт доставлено вітряки для електростанцій Одещини

  В Іллічівському порту здійснили унікальну операцію з вивантаження і транспортування великотоннажного негабаритного обладнання.


  Про це повідомили у Мінінфрастуркутри 12 вересня.

  У повідомленні відомства зазначено, що подібні вантажі традиційно обробляються на 3-му терміналі, де є необхідні технічні і технологічні можливості. За словами начальника терміналу Андрія Федоренка, цього разу вантаж був не зовсім звичайним – лопаті вітряків для потужних промислових вітрових електрогенераторів, які заплановано встановити на півдні Одеської області.

  "Шість таких лопатей, довжиною 53 метри і вагою 11 тонн кожна, було доставлено у порт на палубі судна. Вивантаженню передували підготовчі роботи. Було розроблено технологічну схему вивантаження двома портальними кранами ПК №114 і №115 у спареному режимі", - повідомили у Мінінфраструктури.

  Також зазначено, що спеціалісти терміналу підібрали необхідне такелажне оснащення, зокрема різні стропи, у тому числі з метою уникнення комерційного браку, визначили місця застропи лопатей, оскільки у них було зміщено центр ваги.

  "Досвідчені крановики забезпечили підйом вантажу з палуби судна, перенесли його на причал з подальшим навантаженням на автотягачі. Вітряки завантажили на спеціальний автопоїзд й у супроводі служби безпеки дорожнього руху порту доставили до прохідної. Далі вантаж супроводжували автомобілі ДАІ. Транспортування до місця призначення розпочалося о 23:00, після перекриття дорожнього та залізничного руху в межах міста Іллічівська та прилеглих населених пунктів", - повідомили у відомстві.

  Завершальним етапом операції став процес вивезення цього тижня з порту опор вітрогенераторів. Довжина кожного автопоїзда, із зануреною на нього опорою, становила 23 метри. Ширина опори-5 метрів у діаметрі.

  Нагадаємо, в Одеській області планується реалізувати два пілотних проекти з будівництва вітроелектростанцій.
  Попередній матеріал
  До Харкова повернувся "ленінопад" - постраждали 2 пам’ятники
  Наступний матеріал
  "5 канал" відновив мовлення після "мінування"