Болгарія не будуватиме "Південний потік" без згоди ЄС

  Болгарія продовжить роботу з будівництва "Південного потоку", тільки, якщо газопровід відповідатиме законам Євросоюзу.


  При це заявив найбільш перспективний кандидат на пост прем'єр-міністра Болгарії, лідер опозиції Бойко Борисов, повідомляє Reuters.

  "Конкретні кроки і дії будуть залежати від багатьох "якщо"... Якщо ми виграємо вибори, якщо сформуємо уряд. Але принцип ясний: разом з Єврокомісією і при дотриманні правил ЄС будемо будувати. Якщо ці правила не дотримуються, будувати не будемо", - сказав Борисов в інтерв‘ю агентству.

  На початку червня Болгарія зупинила роботу над газопровідним проектом "Газпрому" до отримання дозволу Європейській комісії. Влада ЄС попросили про це Болгарію через невідповідність проекту законодавства Євросоюзу, про що Європа все частіше згадує погіршення відносин з Росією після революції на Україні.

  "Південний потік" передбачає вихід газопроводу на сушу в Болгарії після проходження по дну Чорного моря. Болгарія, найбідніший учасник ЄС, майже повністю залежить від російського газу.
  раніше Борисов пообіцяв анулювати контракт на будівництво болгарської ділянки магістралі, укладений з консорціумом на чолі з російським "Стройтрансгазом", який належить Геннадію Тимченку, внесеному США в список санкцій.
  Політик уточнив, що якщо очолить уряд, то не дозволить брати участь у тендері на будівництво жодної компанії, проти якої введені санкції США чи ЄС. Він пообіцяв, що Болгарія надасть всю конкурсну документацію європейським партнерам.

  Бойко Борисов вже був прем'єр-міністром Болгарії з 2009 по лютий 2013 року. У ці роки він домігся скасування двох російських проектів в країні - будівництва нафтопроводу і АЕС, а в 2012 році домовився про 20-відсоткову знижку на російський газ.
  Попередній матеріал
  Бойовики на Сході переодягаються в українські однострої та готують теракти - РНБО
  Наступний матеріал
  Російські ЗМІ оприлюднили відео засідки проти "Айдару" і допиту полонених