Білорусь планує відновити експорт електроенергії з України

  Україна та Білорусь домовилися про співпрацю в енергетичній сфері

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик обговорив з першим заступником міністра енергетики Білорусі Леонідом Шенцем перспективи експорту електроенергії з України до Білорусі, відновлення якого підтримують обидві сторони. Про це повідомляє прес-служба Міненерговугілля.

  "Одним з важливих питань, обговорених під час зустрічі, є відновлення експорту електроенергії з України до Білорусі",- йдеться в повідомленні. Згідно з повідомленням, українська сторона підтримала пропозицію білоруських колег щодо відновлення діяльності українсько-білоруської робочої групи у сфері енергетики в рамках роботи Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

  Поставки електроенергії до Білорусі здійснюватимуться держпідприємством зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго".

  Так, для укладання контрактів та інших документів на постачання електроенергії необхідно прийняття розпорядження Кабміну "Про збільшення потенціалу експорту електричної енергії", проект якого вже розроблений і проходить погодження в інших органах виконавчої влади. Читайте також Україна з початку року збільшила експорт електроенергії на 25% Зокрема сторони обговорили технічну можливість транзитних поставок електроенергії з України до Литви через Білорусь.

  Нагадаємо, експорт електроенергії в Білорусь було зупинено у листопаді 2014 року. 23 травня міністр енергетики Ігор Насалик повідомив, що Україна може почати експорт електроенергії до Білорусі з 1 червня за умови підтримки урядом відповідного рішення. У січні-травні 2016 року Україна (у грошовому вираженні) збільшила експорт електроенергії в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року на 25% - до 75 мільйонів доларів, повідомляє Державна фіскальна служба. 76,8% виручки від експорту припадало на поставки електроенергії в Угорщину. Близько 22,7% від загального обсягу експорту електроенергії довелося на Польщу і менш 0,5% – на Молдову.

   Як інформував 5.ua, Україна експортуватиме електроенергію до Литви, а також поновить постачання до Білорусі та Молдови до квітня.

  Попередній матеріал
  Порошенко підписав зміни до закону про суспільне телебачення
  Наступний матеріал
  Трагічна річниця: два роки тому терористи збили біля Слов’янська Ан-30 з українськими військовими

  Електроенергія для українців подорожчає на 250%

  Вночі електроенергія буде дешевшою на 50%

  Російська електроенергія обходитиметься Україні у 85 копійок за кВт

  У наступному році електроенергія в окупованому Росією Криму подорожчає на 30%