5.ua

Банкіри прогнозують стабілізацію валютного ринку і зміцнення гривні

  Останні на валютному ринку, включаючи скасування обмежень на розрахунки імпортерів та проведення аукціонів для визначення рівноважного курсу, сприятимуть стабілізації ринку і зміцненню гривні.


  Таку думку висловили журналістам представники найбільших банків під час круглого столу в Києві про останні нововведення НБУ на валютному ринку.

  "Ми повинні радіти, що Національний банк прийняв таке рішення, це обов'язково дасть позитивний результат... Вже є охочі повертатися зі своєю валютною пропозицією у легальне поле. Пройде день, або тиждень, і це обов'язково станеться. І на гривню чекає зміцнення", - сказав голова ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек.

  Водночас, він зазначив, що наївно очікувати зміцнення гривні лише за рахунок торгів на міжбанківському валютному ринку, тоді як в усьому світі долар дорожчає.

  Стійкість гривні, як пояснив банкір, крім обсягу торгів на міжбанку і золотовалютних резервів, залежить від темпів зростання експорту та конкурентоспроможності продукції.

  "Навіть 500 млрд. золотовалютних резервів не дають росіянам можливості утримувати сильним рубль, коли є недовіра до економічних і політичних процесів, що відбуваються в Росії. Не лише резервами міцна валюта, а станом економіки, підприємницьким та інвестиційним кліматом", - додав банкір.

  Як повідомлялося, Нацбанк за два дні знизив офіційний курс до долара на гривню. Нагадаємо, сьогодні НБУ послабив гривню до нового історичного мінімуму.
  Попередній матеріал
  У Великій Британії спалили велетенське опудало Путіна в купальнику
  Наступний матеріал
  Уряд Франції не бачить підстав для передачі військових кораблів "Містраль" в РФ