5.ua

Аваков планує повернути власність Одеського НПЗ Україні

  Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає незаконним передачу власності Одеського НПЗ російському банку ВТБ.

  Як написав міністр на своїй сторінці у Facebook, він збирається повернути власність заводу Україні.

  "У рамках цієї справи зафіксували схему передачу Одеського НПЗ від компанії Сергія Курченко на користь одного з російських банків. М'яко кажучи, за нашими оцінками, дуже сумнівну схему", - написав міністр, відмітивши, що МВД починає формальну процедуру викриття шахрайства з тим, щоб повернути власність заводу в Україну.

  Одеський НПЗ має можливість переробляти 2,8 млн тонн нафти на рік. У 2010 році завод був закритий у зв‘язку із економічною ситуацією на ринку палива в Україні.

  У лютому 2013 року компанія ВЕТЕК, яка належить Курченку, викупила завод у російської нафтової компанії Лукойл за $300 млн. Для оплати покупки Курченко використав кредит у ВТБ-банку.

  МВС планує віддати на посівну пальне, конфісковане у Курченка                                        

  14 січня Одеський НПЗ надав своє рухоме і в іпотеку нерухоме майно ВТБ-банку в якості забезпечення кредитів, виданих банком на адресу Swisspro Capital Ltd і пов'язаних з цією компанією осіб, нагадує РБК.

  На початку березня 2014 МВС відкрило кримінальне провадження за підозрою в незаконній схемі ввезення на територію України і реалізації нафтопродуктів групою компаній ВЕТЕК.

  Попередній матеріал
  МЗС: Російські окупанти в Криму розміщуються в приватних квартирах та будинках
  Наступний матеріал
  В Монреалі пройшла акція проти російської окупації Криму
  Теги:
  Loading...