flickr.com

Асоціації металургів закликали НКРЕКУ в 3 рази знизити тарифи на транспортування газу через точки входу в ГТС на кордоні України

  Існуючий підхід до встановлення тарифів для транскордонних точок входу в ГТС України привів до істотного перевищення (в кілька разів) тарифів в Україні порівняно з аналогічними тарифами в інших країнах Європи

  Про це йдеться в листі на адресу голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКП) Дмитра Вовка від президента об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександра Каленкова і голови федерації металургів України Сергія Біленького.

  На думку авторів листа, подібна практика разом з іншими факторами (в тому числі, припинення поставок вугілля, коксу і вапняків з неконтрольованої території через блокаду) призводить до зниження конкурентоспроможності металургійної галузі, яка на 85% є експортоорієнтована.

  "Врешті-решт, такий підхід до тарифного утворення на послуги природних монополій призведе до того, що цілий ряд традиційних ринків металопродукції будуть втрачені через неконкурентоспроможність вітчизняних металургів в частині собівартості. В такому випадку негативні наслідки чекають як металургів, так і економіку країни в цілому", – вказують автори листа.

  "Тому, як спосіб виправлення ситуації ми пропонуємо вже починаючи з 01.05.2017 знизити тарифи на транспортування для точок входу в ГТС України до середнього рівня в сусідніх європейських країнах (тобто близько $4/тис. м куб) за рахунок зниження коефіцієнта, яким визначається пропорція між тарифами для точок входу і виходу. Таке рішення НКРЕКП дозволить залишити без змін сумарний рівень тарифу на транспортування газу для транскордонних точок входу і виходу, проте в той же час дозволить знизити витрати вітчизняних виробників на імпортний природний газ, частка якого в загальному газовому балансі України в 2016 році склала 34%", – йдеться в листі.

  Також Біленький і Калєнков пропонують включити до складу міжгалузевої робочої групи при НКРЕКП представників профільних організацій.

  "З метою підвищення ефективності співпраці між Нацкомісією і однією з ключових галузей, споживає природний газ в Україну, а саме ГМК, просимо Вас включити до складу міжгалузевої робочої групи при НКРЕКП, створеної на виконання указу Президента №37/2017, повноважних представників об'єднання підприємств "Укрметалургпром" і Федерацію металургів України", – сказано в листі.

  Попередній матеріал
  У Міноборони розробляють принципово нову програму забезпечення житлом військових
  Наступний матеріал
  "Потужна зброя інформування громадськості": САП створила онлайн-реєстр кримінальних проваджень
  Теги:
  Loading...