Фото із відкритих джерел

Антимонопольний комітет знову звинуватив низку мереж АЗС у ціновій змові

  19-21 березня деякі мережі АЗС підвищили ціни на бензин А-95 на 1 грн/л – до 21,99 грн/л

  Антимонопольний комітет України (АМКУ) вчергове звинуватив мережі АЗС, які зокрема працюють під брендами WOG, OKKO, Shell, SOCAR, у змові, коли вони підвищили вартість пального в період 19-21 березня на 1 грн. Про це йдеться у повідомленні прес-служби АМКУ.

  "Це ще один факт неодноразової практики зазначених учасників ринку щодо встановлення та підтримки на однаковому рівні роздрібних цін на пальне", - заявляють в АМКУ.

  За інформацією Антимонопольного комітету, роздрібні ціни на світлі нафтопродукти зазначених операторів ринку є найвищими в Україні, вони перевищують рівень індикативних цін, розрахованих Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, і не корелюють зі змінами об'єктивних чинників, що впливають на вартість пального. 

  "При цьому встановлення й підтримання однакових цін на світлі нафтопродукти може призвести до обмеження конкуренції на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів", - наголосили у відомстві.

  Окрім того, в комітеті нагадали, що за виявленими фактами антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів 22 січня 2016 року АМКУ розпочав розгляд справи за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку компаній "Вог Рітейл", "Окко нафтопродукт", "Альянс Холдинг", "Сокар Петролеум" і "Паралель - М ЛТД".

  "Наразі комітет проводить збір і аналіз доказів у справі, здійснює аналіз інформації та документів, отриманих на вимогу комітету. За результатами розгляду справи комітетом буде прийнято відповідне рішення", - повідомили у відомстві.

  У відомстві підкреслили, що "за вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, а також у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем Законом України "Про захист економічної конкуренції" передбачено накладення штрафу в розмірі до 10% доходу (виручки) суб'єкта господарювання за рік, що передує року накладення штрафу.

  Як повідомляв 5.ua, 13 січня 2016 року Володимир Демчишин і голова АМКУ Юрій Терентьєв провели переговори з операторами ринку нафтопродуктів для зниження цін на бензин на тлі падіння цін на нафту.

  Попередній матеріал
  Савченко написала першого відкритого листа після оголошення вироку
  Наступний матеріал
  Бойовики продовжують гатити з важкої зброї: є втрати серед бійців АТО
  Теги:
  Loading...

  Інститут споживчих експертиз назвав АЗС з найкращим та найгіршим бензином А-92

  Ціни на бензин знизяться на гривню-півтори впродовж двох тижнів - Міненерго

  АЗС знижують ціни на бензин - Міненерго

  Уряд обіцяє зниження цін на бензин

  АМКУ озвучить обґрунтовану ціну на бензин наприкінці січня 2016 року

  Венесуела підвищить ціни на бензин на 6000%