Фото vkurse.ua

Антимонопольний комітет розпочав дослідження ринків роздрібної торгівлі лікарськими засобами

  Антимонопольний комітет України (АМКУ) ініціював дослідження ринків роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Дослідження та вивчення ситуації викликано надходженням чисельних звернень від громадян, щодо суттєвого та, можливо, не обґрунтованого подорожчання лікарських засобів. Про це повідомляється на сайті АМКУ 23 квітня.

  Зазначеним дослідженням будуть охоплені найбільші аптечні мережі та їх основні постачальники.

  "Слід підкреслити, що станом на сьогодні частка імпортних лікарських засобів складає понад 70% загального обсягу реалізованих в Україні лікарських засобів. Отже, коливання курсів валют може суттєво впливати на вартість лікарських засобів для кінцевого споживача", - повідомили в АМКУ.

  Проте у відомстві також повідомили, що поряд з об’єктивними факторами, що спричиняють зростання цін на лікарські засоби (в тому числі і введення ПДВ на цю категорію товару), є певні ознаки прояву зловживання ринковою владою та узгодження конкурентної поведінки учасників ринку лікарських засобів.

  У зв’язку з цим Комітет проаналізує механізм формування цін на лікарські засоби на зазначеному ринку.

  "У разі виявлення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції Комітетом будуть вжиті заходи згідно з чинним законодавством", - підкреслили в АМКУ.

  Про потребу контролю ринку ліків та встановлених на них цін заявив на сьогоднішньому засіданні уряду Арсеній Яценюк. Прем'єр наголосив: ціноутворення має бути перевірене, як у імпортерів, так і в мережах роздрібної реалізації. Зокрема, Яценюк зауважив, що слід перевірити аптеки, які працюють всередині лікарняних будівель та завищують ціни на фармацевтичну продукцію.

  "У нас часто-густо буває так, що головний лікар – він же і власник аптеки у цій лікарні, і він же ставить ціну на 30-40% відсотків дорожче на медичні препарати, ніж у сусідній аптеці, яка за півкілометра від лікарні", – повідомив прем’єр-міністр України. Він висловився проти того, щоб адміністративні керівники використовували своє становище і робили бізнес замість того, щоб лікувати хворих. Яценюк розпорядився провести детальну перевірку всіх лікарень і медичних закладів на предмет того, на яких підставах у них лікувальних закладах знаходяться аптеки і хто є їхні власники.

  Попередній матеріал
  Уряд зібрався на засідання – обговорять співробітництво територіальних громад
  Наступний матеріал
  ЦВК: реєстрація кандидатів на міського голову столиці закінчиться за тиждень