Аналітики: зростання експорту продукції металургів зміцнює гривню

  Аналітики констатують зростання експорту, зокрема через поступове збільшення попиту на продукцію металургів. За прогнозами - у січні він становитиме 3 з половиною - 4 мільярди доларів, а у лютому ще на півмільярда більше.

  Така тенденція має позитивно вплинути на зміцнення гривні. Утім, долар знову подорожчає,  якщо Нацбанк друкуватиме гривню задля компенсації дефіциту  бюджету.  Водночас, є економісти, які оптимістично ставляться і до девальвації національної валюти.

  Олег Устенко, старший економіст фонду Блейзера: "Позитивный этот процес потому что сглаживется дисбаласн нашего внешнеторгового баланса, наши експортеры будут получать больше денег в гривне".

  Микола Івченко, фінансовий аналітик: "Если не будет серьезного дефолта в банковской сфере и корпоративном секторе, то цена в 9 и 10 грн не реальная. Аналогично говорят "Мы опустим долар до 6,5". Это тоже не соотвествует економической логике, потому что експорт долден быть 6 млрд грн, а у нас сейчас 4".

  Прогнозований курс, на думку експертів, дозволить Україні обслуговувати державний борг, а банкам та підприємствам - частково погасити корпоративний. Утім, у другому півріччі аналітики пророкують банкрутство низці малих фінустанов та державним монополіям. І навіть ризик суверенного дефолту країни оцінюють у 20-30%.

  Попередній матеріал
  Міжбанк: 7,91-7,94/$1
  Наступний матеріал
  Черновецький розпорядився знизити вартість проїзду в метро до 1,70 грн
  Теги:
  Loading...