5.ua

АМКУ звинувачує нафтотрейдерів у завищенні цін на пальне

  Ціни на пальне в Україні значно завищені – заявив виконувач обов'язків голови Антимонопольного комітету Микола Бараш.


  Справедлива ціна 95-го бензину, за розрахунками керівника відомства, коливається від 14 гривень 10 копійок до 15 гривень 13 копійок за літр. Зараз Антимонопольний комітет розслідує 77 справ щодо нафтотрейдерів, які зловживають своїм домінуючим становищем. Серед них, зокрема, "Лукойл-Україна", "Окко-Нафопродукт", "ВОГ-Рітейл" та інші.

  Микола Бараш пояснив: "Це приблизно 40% ринку, це приблизно біля 5-6 мільйонів тонн. Мова йде про завищення цін цими компаніями на цьому обсязі. Що робити з ринком – або виходити на серйозні штрафні санкції, або ми все-таки надіємося на відповідальну позицію гравців ринку".

  Натомість, нафтотрейдери кажуть – не мають достатньої кількості валютних коштів, щоб закупити нафтопродукти зараз, коли ціна на нафту впала до рекордного мінімуму.

  "Такий стан речей з індикативним курсом валюти, з такою відкладеною потребою валюти і неможливістю виконання контрактних зобов’язань операторами ринку призведе до того, що вже до кінця місяця ми з вами будемо говорити не про ціни, а про паливо взагалі. До кінця місяця ми вже будемо мати перші прояви дефіциту пального на ринку України", – заявив Леонід Косянчук - президент Асоціації "Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України".

  Попередній матеріал
  У МВС презентували Концепцію реформування - хочуть повернути довіру людей
  Наступний матеріал
  Столичні волонтери відправляють бійцям на передову плащі та теплі речі