Гонтарева
Гонтарева obozrevatel.com

Акціонери "Приватбанку" під тиском НБУ передали у власність державі "Буковель" і літаки МАУ – Гонтарева

  Голова Нацбанку уточнила, що загалом на баланс було поставлено лише 31 млрд грн кредитного портфеля обсягом близько 170 млрд грн

  "Приватбанк", виконуючи вимоги Нацбанку України щодо докапіталізації, влітку цього року став власником низки активів своїх акціонерів, що перебувають у заставі у НБУ, зокрема, лижного курорту "Буковель" або літаків "Боїнг", повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева, пише "Інтерфакс-Україна".

  "Влітку цього року багато з тих активів, які у нас у заставі, ми змусили банк взяти на баланс. Вони на балансі, отже, вони (тепер) належать державному банку", – сказала вона в ефірі радіо "Вести" в четвер увечері.

  Голова Нацбанку уточнила, що загалом на баланс було поставлено лише 31 млрд грн кредитного портфеля обсягом близько 170 млрд грн. Водночас Гонтарева не змогла гарантувати, що ці активи належали банку на момент переходу його під контроль держави.

  "Виконавши наш нормативи, вони тут же один з активів прибрали. Це називається шахрайство... Я не можу вам сказати, що акціонери і менеджмент робили в останні кілька днів (перед введенням 19 грудня тимчасової адміністрації), в дуже відому п'ятницю (16 грудня, коли в Адміністрації Президента відбулася зустріч за участю акціонера Ігоря Коломойського, що підтвердила Гонтарева). Країна дізнається, я не хотіла б коментувати", – сказала голова Нацбанку.

  Вона пояснила, що коли влітку 2014 року прийшла в Нацбанк, то "Приватбанку" вже було видано багато кредитів рефінансування. "За мою каденцію ми допомогли "Приватбанку" за відтоків ліквідності в 2014 – початку 2015 року (на суму близько 9 млрд грн і там можу розписатися за кожну заставу і особисту гарантію Коломойського"), – повідомила Гонтарева.

  За її словами, потім "Нацбанк" активно працював з "Приватбанком", щоб той посилив застави за всіма іншими кредитами, які видавалися раніше.

  "Коли ми брали застави, вони не перебували у банку, тому що в банку портфель складався з пустушок, не маючи жодних застав і ніяких реальних активів. Тому нам застави акціонери дали свій власний бізнес: наприклад, компанію "Бориваж", "Буковель", літаки ("Боїнги" та ще...)", – описала ситуацію на той момент голова НБУ.

  Вона наголосила, що ці застави хороші, "Нацбанк" здійснив їх незалежну оцінку і ще попросив гарантію Коломойського. "У нас практично весь кредитний портфель покритий його особистими гарантіями за всіма його активами – це коли він гарантує, що якщо банк не погасить, то погасить особисто він з усіх своїх заощаджень", – додала Гонтарева.

  Додамо, група "Приват", основними власниками якої є Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, має значні інтереси в нафтогазовому секторі. Афілійовані з нею компанії контролюють близько 42% найбільшої нафтовидобувної компанії країни ВАТ "Укрнафта", три з п'яти нафтопереробних заводів країни, великі мережі АЗС і Одеську нафтогавань. У сфері інтересів групи також - феросплавний бізнес, зв'язок, нерухомість, медіа, енергетика, хімія, агросектор, харчова промисловість, туристичний комплекс "Буковель".

  Як повідомляв 5.ua, Гонтарева розповіла, як ситуація з "Приватбанком" вплинула на отримання траншу МВФ.

  Попередній матеріал
  "Стабільно напружена ситуація": як минають ночі під обстрілами у Зайцевому
  Наступний матеріал
  Савченко одноголосно виключили зі складу комітету з питань нацбезпеки і оборони – нардеп

  Гонтарева: Перед введенням в "Приватбанк" тимчасової адміністрації з нього вивели 2,6 млрд грн

  "Приватбанк" не буде готовий до продажу через півроку – інвестбанкір

  Данилюк заявив, що Наглядова рада націоналізованого "Приватбанку" вже сформована

  Кожному українцю націоналізація "Приватбанку" коштуватиме 3 тис. гривень – НБУ

  Новий голова "Приватбанку" запевнив, що клієнти отримають найкращий сервіс в Україні

  Брифінг нового керівника "Приватбанку" – відео