5.ua

600 тисяч мешканців окупованих міст Донбасу отримують пенсії в інших регіонах - Яценюк

  Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що пенсію на контрольованих Україною територіях отримують вже 600 тисяч людей з територій, тимчасово захоплених російськими бойовиками.


  Про це глава уряду повідомив 26 листопада.

  За його словам, уже зареєстровані майже півмільйона тимчасово переміщених осіб, і вони отримують додаткову допомогу – до 2400 гривень на сім'ю.

  "Вони також отримують допомогу на лікування, їх треба розселити. Це сотні мільйонів гривень, які державний бюджет фінансує, тому що люди страждають, і ми зобов'язані уникати гуманітарної катастрофи", - сказав Яценюк на останньому засіданні чинного складу Уряду.

  Яценюк підкреслив, що Уряд не може відправити кошти на соціальні виплати, зарплати й пенсії громадянам, які "є заручниками російських бандитів на окремих територіях Донецька і Луганська".

  Також він пообіцяв, що кошти кожної людини, які вона повинна отримати, акумулюються.

  "Як тільки Кремль забере своїх бандитів з території України і ми відновимо контроль над всією територією української держави, в тому числі в Донецьку і Луганську, ми будемо здатні заплатити всім соціальні виплати", - наголосив він.

  Водночас Яценюк нагадав, що з тих сум, які зарезервовані Урядом для виплат в Донецьку і Луганську, буде знята вартість газу і електроенергії.

  На початку листопада уряд прийняв рішення щодо припинення фінансування окупованої частини Донбасу. Загалом з розрахунку на рік у держбюджеті передбачені дотації у 44,2 млрд грн для Донецької та Луганської областей.
  Попередній матеріал
  Прикордонники фіксують порушення повітряного кордону російськими літаками
  Наступний матеріал
  Генеральний прокурор зустрівся з пораненими на Майдані учасниками акцій протесту