50% школярів середніх класів мають порушення постави (репортаж)

  У половини школярів середніх класів - порушення постави. У третини - сколіоз. До випускного класу кількість хворих на цю недугу збільшується на 10%. Нерідко вона викликає значні зміни внутрішніх органів. Так б`ють на сполох лікарі-ортопеди, але чиновники запроваджувати спеціальний урок для боротьби з цією недугою навіть не збираються.

  Правило "здоров`ячків" першачки засвоїли, щойно переступили поріг коледжу імені Сухомлинського.  Майже після кожного уроку розминка. За право очолити паротяг учні навіть змагаються. Сидіти згорбленими за партами вчителі малечі не дозволяють. А  старшокласники для них на уроках праці пошили спеціальні мішечки для постави. Коли школярі носом  торкаються зошита, саморобні профілактори стають у нагоді.

  Двічі на день для найменших школярів - рухлива п`ятихвилинка.   

  День учні мають починати із ранкової гімнастики, зауважують вчителі фізкультури. Важкий ранець радять носити за плечима. А після уроків дітям не завадило б відвідувати спортивні секції.  

  За кілька уроків фізкультури на тиждень зміцнити м’язи спини вкрай важко, бідкається лікар-ортопед Галина Новаковська. Вона розробила добірку вправ, які слід робити вдома кожному, хто дбає про  здоров’я. Медик каже, дітей із ідеальною поставою на оглядах бачить дедалі менше. У цих стосах журналів - прізвища школярів, які вже перебувають під диспансерним наглядом. Ось ця десятирічна Настя також ризикує поповнити список.

  Викривлення хребта може призвести до неповноцінного розвитку внутрішніх органів.

  Враховуючи малу фізичну активність дітей, вчителі  неодноразово виступали із ініціативою запровадити у всіх школах країни урок "Постава". Поки що ця ідея підтримки у чиновників не отримала. Мовляв, справа гарна, але не термінова.

  Людмила Голоднік та Олександр Зименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  НБУ не вилучатиме монети номіналом 1 і 2 копійки
  Наступний матеріал
  Керівництво Криму пішло у відставку
  Теги: