metalobruht.com

Ситуація з поставками сировини на меткомбінати Маріуполя стрімко погіршується – учасник ринку

  Відповідну заяву зробив генеральний директор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко

  Ситуація з поставками сировини на маріупольські меткомбінати залізничним транспортом стрімко погіршується. Про це написав генеральний директор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко на своїй сторінці у Facebook.

  Він повідомив, що середній пропуск вантажних складів по перегону Комиш–Зоря–Волноваха в бік Маріуполя за 10 днів серпня склав близько 13 вантажних поїздів на добу при мінімально необхідних 22 і давно обіцяних "Укрзалізницею" 16.

  Через це чисте недовиробництво чавуну (з урахуванням того, що більше 4 поїздів відвантажується з використанням морського транспорту із значним подорожчанням) становить 60 тис. тонн/місяць. "При збереженні поточної тенденції до кінця року комбінати в Маріуполі не виробить 350 тис. тонн металопродукції (мінус $120 млн)", – пише Зінченко.

  "А це означає – менше доходів, відсутність ресурсів для підвищення зарплат співробітникам, менше відрахувань до бюджету Маріуполя і всієї країни. А в цей час Інтернет рясніє повідомленнями про медіа-холдинг і новий сайт "Укрзалізниці", впровадження SAP і навіть про розширення інфраструктури в Ірані. Пропоную спочатку поліпшити ситуацію з інфраструктурою залізниці у нас в Україні. Не так амбітно, але дуже потрібно ", – підкреслив топ-менеджер.

  Крім того, Зінченко зазначив кричущий факт безгосподарності з боку "Укрзалізниці".

  "..."Укрзалізниця" сьогодні вночі, "в лобову" виконуючи завдання Кабінету Міністрів з вивезення енергетичного вугілля, пропустила 64 вагона порожняка через Камиш–Зорю на станцію Південнодонбаська! Хоча в цьому поїзді могло бути сировина для маріупольських меткомбінатів, які буквально "задихаються" без руди. А Південнодонбаську забезпечити порожняком після вивантаження сировини в Маріуполі... Яскравий приклад того, як бездумне виконання може знецінити найсвітлішу мету!"

  Нагадаємо, раніше глава "Укрметаллургпрому" Олександр Каленков заявив, що Україна може недоотримати $1,8 млрд. валютної виручки через "Укрзалізницю".

  "Ми оцінюємо, що через вузькі місця в перевезеннях по УЗ за підсумками року буде недовироблено близько 5 млн тонн сталі, недоотримана валютна виручка складе близько $1,8 млрд, що співмірно із траншами від міжнародних донорів, але тільки транші – це гроші в борг і навантаження на бюджет, а експорт – це доходи країни і робочі місця", – заявив голова" Укрметалургпрому" Олександр Каленков.

  Попередній матеріал
  Мотузяник: Минулої доби в Авдіївці відбулися тривалі перестрілки між силами АТО і бойовиками
  Наступний матеріал
  На Сумщині біля кордону з РФ знайшли вбитим українського прикордонника