Twitter / ZULEYDI P‏

У Великій Британії на аукціоні за $232 тис. продали шубу бортпровідниці "Титаніка"

  Аварія "Титаніка" сталася 14-15 квітня 1912 року

  В Великій Британії на аукціон виставили шубу бортпровідниці першого класу пасажирського лайнера "Титанік" Мейбл Беннет, яка вижила, повідомляє Xinhua.

  Спочатику за шубу правили 80 тисяч фунтів – це близько $102,5 тис. Однак у підсумку його продали майже в два рази дорожче – за 181 тисячу фунтів ($232 тис.).

  Шубу придбав британський колекціонер. За словами аукціоніста Ендрю Олдріджа, даний лот став одним із найважливіших, проданих протягом кількох останніх років.

  Шуба також має дивовижну історію порятунку, які і її хазяйка. Під час аварії лайнера Беннет схопила шубу, щоб захиститися від холоду північної Атлантики, і накинути поверх нічної сорочки. Пізніше її підібрала рятувальна шлюпка. Під час катастрофи "Титаніка" Мейбл Беннет вижила, а померла аж у 1974 році, у віці 96 років.

  "Моя тітка передала мені шубу в 1960 році", – йдеться в листі, доданому до проданого лоту. Ця ж шуба була на бортпровідниці вже на судна Red Star Line SS Lapland, яке доставило вцілілих пасажирів "Титаніка" у Велику Британію. До продажу на аукціоні шуба демонструвалася в музеї США.

  Довідка. "Титанік" – британський трансатлантичний пароплав класу "Олімпік". На момент введення в експлуатацію був найбільшим судном у світі. В ніч з 14 на 15 квітня 1912 року під час першого рейсу зазнав катастрофи в північній Атлантиці, зіткнувшись з айсбергом. З 1317 пасажирів і 908 членів екіпажу вишили лише 1496 людей.

  Нагадаємо, раніше студія Immersive VR приступила до розробки програми, яка дозволяє вжитися в роль одного з пасажирів "Титаніка" і пережити його загибель. 

  Як повідомляв 5.UA, скрипку з "Титаніка" продали за $1,5 млн, а шизлонг з "Титаніка" – за 100 тисяч 350 фунтів стерлінгів

  Попередній матеріал
  "Захищаючи Україну, захищаємо цілу Європу": Литовські волонтери вже три роки допомагають українським армійцям на Донбасі
  Наступний матеріал
  Контрабанда віком 10 тис. років: українець намагався вивезти до Польші частину бивня мамонта

  "Після шторму танкер розколовся надвоє": що розповів порятований моторист з екіпажу "Героїв Арсеналу"

  У Керченській протоці затонуло вантажне судно з українцями на борту

  У Києві на біговелах та велосипедах змагалися наймолодші "котигорошки"

  "Захищаючи Україну, захищаємо цілу Європу": Литовські волонтери вже три роки допомагають українським армійцям на Донбасі

  "Ігри нескорених": в Києві обрали переможців нацвідбору серед ветеранів АТО

  Порошенко провів телефонну розмову з Держсекретарем США через підрив патруля ОБСЄ на Донбасі