Муміфікована кішка, ілюстративне фото
Муміфікована кішка, ілюстративне фото Depositphotos

Мумії котів, жуків-скарабеїв і саркофаги для кобр: в Єгипті археологи наблизилися до історичного відкриття

Більш як 200 мумій кішок, а також їх позолочені статуї і бронзова скульптура їхньої покровительки Бастет – богині радості, краси та родючості

У Єгипті археологи виявили сім гробниць, у яких знайшли дві сотні мумій кішок та інших тварин, а також дерев'яні скульптури звірів і птахів. Про це пише "Новое время".

Генеральний секретар Вищої ради із старовини Єгипту Мустафа Вазирі розповів, що серед знахідок є колекція муміфікованих жуків-скарабеїв. За його словами, виявлення мумій таких жуків є рідкісним відкриттям.

Повідомляється, що команда єгипетських археологів зробила відкриття в комплексі пірамід у Саккарі, на південь від Каїра, де вчені ведуть розкопки із квітня 2018 року.

Оазис Саккара колись був кладовищем. У ті часи жуки-скарабеї вважалися священними і, можливо, символізували бога сонця Ра.

Жук-скарабей, Єгипет
Жук-скарабей, ЄгипетDepositphotos

Мустафа Вазирі каже, що "вчені ще мають оцінити всю значущість цієї знахідки: навіть у зарубіжних музеях раніше не чули про мумії скарабеїв, і цей культ ілюструвався амулетами або статуетками".

Вчені припускають, що там проводилися ритуальні поховання кішок на честь Баст, або Бастет, – давньоєгипетської богині радості, веселощів, краси, любові й родючості. На кладовищі було знайдено більш як 200 мумій кішок, а також їх позолочені статуї та бронзову скульптуру їхньої покровительки.

Зазначається, що також були виявлені забарвлені саркофаги для кобр і крокодилів. Крім того, у могилах містилися амулети, інструменти, мотузки і понад 100 дрібних дерев'яних статуй тварин. Серед них були статуї лева, корови і сокола.

Археологи планують продовжити розкопки в районі Саккара. Вони знайшли двері, що ведуть у ще одне поховання. Відкрити його збираються найближчими тижнями.

На думку вчених, ця запечатана гробниця належить до П'ятої династії Стародавнього Царства. Зазначається, що дверях немає пошкоджень, тобто вміст гробниці не було розграбовано.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що на Херсонщині археологи розкопали стародавнє поховання воїна з племені сарматів. Це народ, який складався з кочових іракомовних племен кінця Ранньої залізної доби. Вони жили на більшій частині півдня України.

Також дивіться фотогалерею за темою:

В Єгипті туристам показали унікальні гігантські статуї фараона Рамзеса ІІ – ФОТО

Попередній матеріал
Стало відомо, коли Олександр Усик вийде на бій
Наступний матеріал
"Живі гроші" на рахунок: в Україні починається повна монетизація субсидій
Loading...

Вчені визначили, який рік в історії людства був найгіршим

Лікування хвороби Альцгеймера та використання ядерної енергії: Нобелівські лауреати, які родом з України

Загублене стародавнє місто Тенея знайшли археологи

Кава лікує захворювання Альцгеймера й Паркінсона: неочікувані висновки вчених

Український Гімн двічі звучав у космосі: як Леонід Каденюк будив екіпаж "Колумбії"

Робота не для слабкодухих: як триває рік експедиції в Антарктиді на станції "Академік Вернадський"