Сонячне затемнення
Сонячне затемнення 5 канал

Кільце вогню: мешканці ОАЕ, Саудівської Аравії та Індії застали унікальне сонячне затемнення – сюжет

Читайте по-русски
Востаннє цей феномен в ОАЕ бачили 172 роки тому

Кільце вогню – унікальне астрономічне явище, спостерігали на Близькому Сході і в Азії. Кільцеподібне затемнення Сонця бачили в ОАЕ, Саудівській Аравії, Індонезії, Шрі-Ланці, Індії, Сінгапурі, Малайзії та Катарі. Розпочалося воно о 4:30 за київським часом. Про останнє сонячне затемнення цього року розповість Ірина Родіна.

Дві години дороги до міста Заєд витратили люди, щоб подивитися на затемнення сонця в Об'єднаних Арабських Еміратах. Це єдине місце в країні, де можна було побачити унікальну мить, яка зветься "кільцем вогню". Воно з'являється, коли Місяць перебуває далі від Землі, ніж під час звичайного затемнення, а тому не закриває його повністю. Світлими залишаються лише його краї. Востаннє цей феномен в ОАЕ бачили 172 роки тому. Знову це можна буде зробити аж через 83 роки.

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення5 канал

Дірк Гордонштейн, мешканець Дубаю, говорить: "Цього разу я побачив кільце, і це чудово. Зазвичай сонце закрите повністю і стає темно, а тут Місяць найшов на нього не повністю. Це дуже гарно".

Астрономи, туристи й місцеві мешканці в Саудівській Аравії спостерігали за затемненням із гірських схилів у провінції Еш-Шаркійя. Туди приїхали на світанку. Обладнання надав місцевий астрономічний центр.

Астроном Абдулла Алаяди говорить: "Цей захід ми організували для того, щоб поширювати серед людей астрономічну культуру. Її стан уже поліпшується завдяки інтернету і соціальним мережам. Ми ж хочемо залучити людей саме до астрономічної науки, а також навчити їх астрономічної фотографії".

Мешканці індонезійської провінції Ачех вилазили на дахи будівель, щоб побачити затемнення. Хтось дивився на сонце через телескопи, а хтось – через паперові окуляри. Востаннє сонячне затемнення в частині Індонезії бачили в лютому 2017 року.

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення5 канал

Кільцеве затемнення сонця спостерігали також у Шрі-Ланці, Індії, Сінгапурі, Малайзії та Катарі. Коли воно сталося, Місяць перебував на відстані 400 тисяч кілометрів від Землі і рухався зі швидкістю 3600 кілометрів за годину. Унікальне природне явище можна було бачити більш як три години. Це останнє сонячне затемнення десятиліття.

Ірина Родіна, "5 канал"

Попередній матеріал
"Нові мелодії Різдвяної ночі" – європейське Різдво у Київській опері
Наступний матеріал
Кабмін зобов'язав "Нафтогаз" терміново сплатити до бюджету 8,5 млрд грн – компанія внесла 13 млрд грн
Loading...