Чоловіку видалили частину мозку, щоб він не боявся смерті – тепер страх зник узагалі (фото)

32-річний Джоді Сміт з Нью-Йорка (США) став людиною, яка буквально нічого не боїться. Для цього він декілька років тому пройшов через незвичайну операцію.

У 26-річному віці Сміту поставили діагноз – епілепсія. Остання додала нових проблем, бо майже протягом усього життя він страждав від панічних атак і нав'язливих думок про смерть. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Vice.

Фахівці не могли точно встановити, чим це було обумовлено – смертю батька та брата ще у дитячому віці Сміта чи особливостями його нервової системи. Чоловік психічно страждав навіть тоді, коли приймав пігулки.

Одного разу в колі сім'ї стан Сміта погіршився – він вийшов на свіже повітря та втратив свідомість. Через 15-20 хв він прокинувся та усвідомив, що повзає по подвір'ю сусідів.

Джоді Сміт
Джоді Сміт
Фото: VICE

Згодом він пропив черговий курс пігулок і лікарі зрозуміли, що у цьому випадку є надія лише на операцію. Спочатку йому імплантувати у мозок зонди, які мали знайти проблематичну область.

Потім протягом цілого тижня фахівці намагалися спровокувати у хворого напад – Сміт мучив себе безсонням і навіть вживав пиво. Через тиждень провели нейропсихологічне обстеження та вирішили провести операцію з видалення правої мигдалини та правого гіпокампу Сміта.

Через декілька днів Джоді покинув лікарню та одразу зрозумів, як змінилося його життя – у нього зник страх смерті та панічні атаки, а також покращився стан нервів.

Джоді Сміт
Джоді Сміт
Фото: VICE

Одного разу він потрапив у курйозну ситуацію, яка могла закінчитися трагедією – його оточили 5 однаково одягнених чоловіків, які хотіли пограбувати Сміта. Однак той взагалі не злякався та спокійно пішов далі.

Важко сказати, що зупинило злочинців – захоплення чи шок, але це все одно спрацювало. Згодом він помітив дивну поведінку, коли його раптово вкусив павук.

"Я просто ніби подивився на нього – я навіть інстинктивно не змахнув його. Я подумав, мовляв, ого, мене вкусили, і це боляче. Цікаво, що мені тепер робити?" – зазначив Сміт.

Окрім цього, операція дозволила 32-річному чоловікові спокійно стояти на краю урвища. До хірургічного втручання чоловік у подібних випадках помічав прискорене серцебиття та посилене потовиділення.

Джоді Сміт
Джоді Сміт
Фото: VICE

"Коли я говорю, що більше не відчуваю страху, я описую унікальне почуття. Люди описують багато речей словом "страх" – наприклад, "я боюся дівчат" або "я боюся невдач", – але я говорю про страх, який ви відчуєте, зіткнувшись зі смертю або серйозними проблемами, травмою, пошкодженням. Ось цього страху у мене немає", – поділився своїми враженнями американець.

За словами лікарів, такі зміни організму могло спровокувати видалення правої мигдалини, бо саме вона пов'язана з відчуттям страху. Фахівці впевнені, що тепер перед Смітом нова загроза – йому частіше буде загрожувати небезпека, якщо він буде себе вести як до операції.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у США 34-річний Леслі Морган Уайат збирається судитися з лікарями, котрі помилково зробили йому кесарів розтин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше