Вусатий фанк

В Україні представили трейлер документального фільму, присвяченого музиці 70-х років – відео

KyivMusicFilm / YouTube

У центрі уваги картини будуть українські ансамблі кінця 20 століття

В Україні вийшов трейлер нового документального фільму "Вусатий фанк", сюжет якого розповість про українську популярну музику 1970-х років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на YouTube KyivMusicFilm.

У центрі уваги картини будуть українські ансамблі кінця 20 століття. Того часу вони підкорювали мільйонів слухачів та збирали стадіони, а сьогодні – усіма забуті. 

Автори стверджують, що намагалися якомога краще передати атмосферу радянських часів та ідеологію, попри яку музиканти продовжували створювати свої легендарні шедеври. 

"Радянська партія вважала, що громадянам СРСР немає потреби слухати Джеймса Брауна, Френка Заппу чи Pink Floyd. Все змінилося наприкінці 1960-х, коли, за вказівкою політбюро, в Україні почали масово з’являтися ВІА, що мали замінити радянській молоді західні рок-гурти. Та щось пішло не за сценарієм і замість лояльних партії музикантів, влада отримала сучасну та самобутню музичну сцену. Ці музиканти не любили, щоби їхні гурти називали ВІА", – кажуть автори.

Творці фільму також зазначають, що більшість з представлених у фільмі пісень ансамблів лунають ще й досі та залишаються актуальними.

"Ансамблі мають справжній драйв, оригінальність і якусь непідробну справжність. Саме тому, мабуть, ця музика пережила й утиски радянської системи, й десятиліття забуття", – розповідає один з авторів – Віталій Бардецький.

Прем'єра фільму відбулася на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість". В українських кінотеатрах він з'явиться 24 червня. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що з'явився трейлер до нового фільму із зіркою "Ферзевого гамбіту".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше