Фантистичні українці

"Фантастичні українці": вітчизняним творцям присвятять цикл документальних програм

"Фантастичні українці"

Нам є ким пишатися

Уже зовсім скоро на телеканалах покажуть цикл фільмів "Фантастичні українці". Його головна мета — пошук і формування сучасних культурних ідентифікаторів українців, а також знайомство з актуальним вітчизняним мистецтвом.

Відомо, що проєкт, у якому взяли участь представники творчої еліти і молоді таланти України, реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Автори розповіли, що своїми фільмами хочуть розвінчати міфи про "сумну та багатостраждальну націю" і довести, що сучасний культурний контекст в Україні далекий від депресивного: "Ми творчі, сміливі та прогресивні. Ми — покоління масштабних особистостей та рішучих творців!".

Загалом "Фантастичні українці" являє собою цикл із чотирьох фільмів про сучасну українську музику, кіно, літературу та візуальне мистецтво. Кожна серія досліджує національний культурний контекст, а герої розповідають про створення сучасного мистецького продукту, систему культурних цінностей у суспільстві та спадок, який ми залишаємо молодшим поколінням.

Творці проєкту розповіли, що наразі вже завершено виробництво фільму про українську сучасну літературу. Героями епізоду "Фантастичні українці. Література" стали письменники, літературознавці та критики. Зокрема: Валерій Ананьєв розказав, як новачку видати книжку самотужки,  Макс Кідрук та Марк Лівін — про те, як сучасному автору працювати із соцмережами,  Андрій Курков — про 600 відмов від видавництв до укладання першої угоди, а Ірена Карпа й Оксана Забужко екстремально в режимі онлайн поділилися власними  спостереженнями щодо розвитку української літератури.

Повну картину дійсності книжкового ринку допомогли зрозуміти досвідчені видавці. Іван Малкович, очільник видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", що свого часу привіз в Україну "Гаррі Поттера", розказав про процес видання книжок від купівлі прав до редагування й надсилання до книгарень. Своїми видавничими секретами поділились Антон Мартинов та Олексій Жупанський. Любителі фантастики впізнають автора Володимира Арєнєва, а фанати коміксів почують всю правду від співзасновниці українського "Comic Con" Марії Шагурі.

Літературні критики Костянтин Родик, Євгеній Стасіневич та Богдана Романцова розказали про перспективи української прози й поезії в міжнародному контексті та українські книжкові відзнаки. Імена решти фантастичних українців, що відзнялись у фільмі, можна побачити на сторінках @fantasticukrainians у Facebook та Instagram.

Дізнайтеся більше в соцмережах проєкту:

https://www.facebook.com/fantasticukrainians

https://www.instagram.com/fantastic_ukrainians

ПРОКОМЕНТУЙТЕ