Учені занепокоєні небезпечною вірусною інфекцією

Захворювання стрімко розповсюджується

Європою шириться нове інфекційне захворювання, яке спричиняє все більше випадків зараження. Що це за вірус і чи несе він загрозу для людства – розповідає "Дивогляд" із посиланням на Horizon: The EU Research & Innovation Magazine.

Науковці б’ють на сполох через Крим-Конго геморагічну гарячку (ККГГ), яку дедалі частіше діагностують у країнах Європи.

Захворювання поширюється кліщами. Йому притаманні грипопобідні симптоми, які часто спричиняють органну недостатність. Разом із цим, вірогідність летального випадку в результаті інфікування становить від 10% до 40%.

Фахівці відмітили, що один інфікований кліщ може виробляти тисячі заражених яєць. У свою чергу молоді кліщі харчуються переважно кроликами, а також птахами. Саме за допомогою птахів кліщі можуть поширювати інфекцію різними регіонами.

Сьогодні спалахи ККГГ частіше фіксуються в Африці, Східній Європі, Туреччині, Центральній Азії та Індії.

У липні 2022 року в Іспанії чоловіка госпіталізували з діагнозом ККГГ. Експерти попередили, що вірус поширюється на північні і західні країни Європи.

Як поширюється ККГГ?

Ще не до кінця досліджений вірус стрімко поширюється різними країнами світу. Лікарям важко діагностувати його у пацієнтів, що сприяє поширенню інфекції на більшу кількість осіб.

Геморагічна лихоманка може передаватись завдяки близьким контактам через слину та піт. Це підвищує ризик зараження для близького оточення хворого, а також його лікаря.

Способи лікування

Наразі існує лише загальне медикаментозне лікування, яке передбачає вживання великої кількості рідини та за потреби інтенсивну терапію.

Чи існує вакцина?

Два типи вакцин від ККГГ почали розробляти ще у 2017 році у Швеції. Роботи мають завершитися вже у червні 2023-го.

Перші випробування вакцини відбудуться наприкінці 2023 – початку 2024 року також у Швеції. Випробування третьої фази можуть провести у Туреччині.

Повідомляється, що препарат першочергово отримають пацієнти, які належать до зони найбільшого ризику: лікарі, медсестри, ветеринари, працівники забійних заводів тощо.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що лікарі попереджають про спалах "верблюжого грипу", що небезпечніший за коронавірус.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше