Топ-10 місць, які можна побачити у Копенгагені безкоштовно

5.ua

Як злітати в столицю Данії за 5 євро та що там можна побачити без грошей.

Перш, ніж вирушити до мальовничої столиці королівства Данії, необхідно придбати авіаквиток. Це можна зробити всього за 5-10 євро в один бік (ціни доступні на весь зимовий період). Авіакомпанія Ryanair надає таку можливість з аеропорту міста Каунас (Литовська республіка).

Фото: ryanair.com

Долетіти до Литви теж можна лоукостом Wizzair, придбавши квиток Київ-Вільнюс від 379 грн в один бік.

ДАНІЯ ВРАЖАЄ!

Копенгаген – столиця та найбільше місто Данії. Водночас воно є одним із найдорожчих міст у Європі. Однак тут є безліч місць, які можна побачити безкоштовно, а деякі навіть відвідати безкоштовно. Хоч місто і невелике, та за 2 дні встигнути відвідати усі цікаві місця та пам'ятки, які тут є, просто неможливо.

Тож, для заощадливих топ-10 місць, які можна відвідати без грошей.

1. Гавань Нюхавн – найвідвідуваніше і найвідоміше місце Копенгагену. Тут проходить канал, вздовж якого тягнеться низка різнокольорових будиночків 17 століття, в одному з яких жив відомий датський казкар Ганс-Крістіан Андерсен. Колись тут гуляли моряки у тавернах, тепер – туристи з усього світу п'ють зігріваючі напої у різноманітних кафе та ресторанах. З середини листопада Нюхавн запрошує на різдвяну ярмарку.

Варто сюди прийти і коли вечоріє. Різдвяні вогники створюють незабутню атмосферу романтики.

2. Розенборг – колишня королівська резиденція, що розташована у центрі Копенгагену. Це невеликий замок епохи відродження, який повністю зберігся до сьогодні. Нині усередині замку зберігаються королівські коштовності та різноманітні речі. На території розташовані неймовірні сади, які є найстарішими королівськими садами у Данії.

3. Ратуша – адмінбудівля початку 20 століття, де засідають Муніципальна рада та мерія Копенгагену. Зайти всередину можна абсолютно безкоштовно і помилуватися одвічно данськими інтер'єрами. Крім того, щодня рівно опівдні на вежі б'ють куранти.

4. Строгет – найдовша в Європі пішохідна вулиця. Вона завжди переповнена туристами, оскільки тут розміщено безліч магазинів на різний смак і гаманець – від брендових магазинів одягу до сувенірних крамничок. Так вона виглядає у різдвяний період.

Фото: 5.ua

5. Крістіансборг – ще один стародавній замок Копенгагену. Нині тут розміщується данський парламент. Також у будівлі зосереджений апарат прем'єр-міністра і Верховний суд. З вежі палацу відкривається неймовірна панорама на місто. Вхід на вежу – безкоштовний. Хіба що єдиною перепоною на шляху може стати потік туристів, оскільки оглядовий майданчик нагорі дуже тісний.

6. Королівська бібліотека. Вона складається з двох будівель – старовинної 17 століття, де є невеличкий ставок і красивий сад, і нової будови, яка має назву "Чорний діамант". "Нова" бібліотека збудована з чорного мармуру і скла, тому й отримала таку назву. Зайти всередину можна знову ж таки безкоштовно і погортати сторінки величезної кількості книг.

Фото: 5.ua

Старий корпус

Фото: 5.ua

Новий корпус

7. Тіволі – один із найвідоміших парків розваг. Розташований у самому центрі – не помітити його неможливо. Вхід до парку коштує 100 крон (близько 350 грн) та вдаючись до невеликих хитрощів, у Тіволі можна зайти теж безкоштовно. Але покататися на атракціонах не вийде, оскільки квитки необхідно купувати додатково, прикладаючи вхідний квиток у спеціальний автомат.

Подейкують, що Волт Дісней, надихнувшись Тіволі, розробив проект Діснейленду.

8. Біржа. Пройти повз цю будівлю у стилі ренесансу неможливо. Вона є найстарішою чинною торговою палатою в Європі. Увагу відразу привертає химерний шпиль, в якому переплелися чотири дракони і три корони, що символізують союз Данії, Швеції та Норвегії.

Фото: 5.ua

9. Крістіансхавн - це штучний острів, насипаний у 17 столітті за наказом короля Крістіана IV, на честь якого і отримав свою назву. Метою його створення було розширення оборонних укріплень міста, а зараз він став престижним районом данської столиці. Уздовж його каналів можна побачити яскраві будиночки, побудовані в голландському стилі.

10. Церква Спасителя - протестантський храм, одна із знакових будівель міста, побудована у стилі данського барокко. Відома своїми гвинтовими сходами на шпилі, які ведуть до оглядового майданчика.

Фото: 5.ua

Ну і якщо часу залишилося мало, а хочеться побачити усе місто, радимо екскурсію каналами Копенгагену. Вона коштує 80 крон (близько 300 грн). Екскурсія охоплює майже увесь Копенгаген: з човна відкриваються панорами на місто, головні пам'ятки та чинні установи.

Марина Попович, 5.ua 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ