Рослини не допоможуть людству побороти глобальне потепління - дослідження

oboi-dlja-stola.ru

Рослини не зможуть допомогти людству у боротьбі з глобальним потеплінням.

Про це пише Nature Geoscience.

Так, не дивлячись на те, що рослини вважаються одними з головних союзників людей у боротьбі з кліматичними змінами результати нового дослідження показали, що обмежені поживні речовини в ґрунті можуть затримати зростання рослин, що в результаті призведе до більш інтенсивних темпів глобального потепління.

Рослини фактично харчуються вуглекислим газом. Чим більше парникових газів, вироблених людьми, рослини поглинають, тим швидше ростуть.

Для свого росту й розвитку рослини мають потребу у великій кількості різноманітних поживних речовин, в їх числі азот. Фермери вносять ці елементи в ґрунт у вигляді добрив, однак у природі рослини мають отримувати їх з якихось інших джерел.

Новий азот можна виділяти з повітря (у складі якого його близько 78%), але він майже завжди існує в газоподібній формі. У ґрунті азот виробляється різними бактеріями. Деякі рослини (в основному бобові) навіть розвинули на своїх коренях спеціальні вузлики, в яких ці бактерії ховаються.

Але дослідження виявили, що азоту й фосфору з природних джерел буде недостатньо, щоб рослини змогли стримувати глобальне потепління з такою силою, якої від них чекають кліматологи.
Також учені зазначають, що ґрунтові мікроби, "які видихають" вуглекислий газ, збільшаться числі в умовах глобального потепління. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ