Московські чиновники розгорнуть "георгіївську стрічку" символічної для неонацистів довжини 1488 метрів

фото Йод

У школи московського району Філі-Давидково надійшло розпорядження про проведення святкової акції на честь Дня Перемоги, в рамках якої 8 травня планується розгорнути георгіївську стрічку довжиною 1488 метрів.

Про це повідомляє "Йод". "У рамках проведення акції планується розгорнути георгіївську стрічку довжиною 1488 метрів, що дорівнює кількості днів Великої Вітчизняної війни", – йдеться в листі районних чиновників. Однак загальновідомо, що німецько-радянська (Велика Вітчизняна) війна тривала 1418 днів і ночей.

В місцевій управі району Філі-Давидково цю інформацію підтвердили. Відповідальний співробітник від управи Тетяна Ларіна на питання журналістів "Йоду" про те, чи точна зазначена цифра 1488, відповіла ствердно. Інші працівники управи підтвердили повноваження чиновниці, тож не йдеться ні про який жарт чи помилку.

У відділі соціального захисту населення району, який займається організацією даного заходу, не змогли оперативно прокоментувати питання.

Згідно з оприлюдненим журналістами документом, управа просить директорів кількох шкіл надати по 60 співробітників для проведення акції.

Нагадаємо, у 2015 році відзначається 70-річчя перемоги над нацизмом і закінчення війни у Європі (за радянською версією – Перемоги у Великій Вітчизняній війні). З 2006 року начебто на честь свята путінський режим запровадив щорічні акції з роздачі і популяризації "георгіївських стрічок". Цей символ також використовується російсько-терористичними військами під час вторгнення до України.

Кодові цифри 14/88 використовують правими радикалами і неонацистами Росії і всього світу як вітання або підпис. Число 14 позначає програмні "чотирнадцять слів" неонацистського ідеолога Девіда Лейна, а число 88 є закодованим вітанням "Heil Hitler!" ("Н" – 8-ма буква латинського алфавіту). Ще раз нагадаємо, за загальновизнаними даними, війна тривала 1418, а не 1488 днів.

Фото: фото Йод

ПРОКОМЕНТУЙТЕ