У США готуються до запуску першого "місячного" космічного апарату

Фото Nasa

На американському космодромі на мисі Канаверал (Флорида) йдуть останні підготовки до запуску ракети-носія "Дельта-4", яка вперше виведе в космос космічний апарат "Оріон" в безпілотному варіанті.

Як повідомляє NASA, запуск відбудеться у четвер, 4 грудня. Планом польоту передбачений підйом на орбіту заввишки 5800 км і два витки навколо Землі. Після польоту тривалістю 4 години 24 хвилини капсула приводниться парашутним способом у Тихому океані на захід від Каліфорнії.

"Оріон" призначається для виконання місій до Місяця. Він стане першим кораблем, який підніме астронавтів за межі навколоземної орбіти, після польоту на Місяць корабля "Аполон-11" 16024 липня 1969 року.

Перший запуск 4-місного апарату масою 8,6 тонни в пілотованому варіанті запланований на 2021 рік. Згодом також планується, що "Оріон" полетить на Марс.

За даними експертів, вартість програми "Оріон" становить $15 млрд. НАСА в період з 2005 по 2009 роки вже витратило $ 5 млрд.

У цю суму не входить вартість створення нової ракети-носія, розробка якої ведеться в даний час. Вартість останньої оцінюється ще в $15 млрд.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ