Дорослі діти зізнаються: 10 речей, які їм важко пробачити батькам

Виховання дітей – одна з найскладніших і найвідповідальніших задач у житті кожної людини.

Багато батьків не до кінця усвідомлюють всі тонкощі цього процесу, що може призводити до серйозних помилок, які залишають глибокий слід у психіці дітей. Відомий психолог Маріеліса Рейес назвала 10 поширених рис батьківської поведінки, які стають джерелом тривалих образ та навіть психологічних травм у дітей, коли ті виростають. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Yourtango.

Неповага до особистих кордонів дитини

Багато батьків не помічають, як порушують межі своїх дітей. Психотерапевт Шон Гровер зазначає, що в дорослому житті такі люди намагаються встановити кордони, але це викликає труднощі, адже прагнення незалежності часто сприймається ними, як егоїзм.

Нав’язування відчуття провини

Маніпуляції через почуття провини – одна з найтоксичніших форм впливу. За словами клінічного психолога Деніела Лобеля, це призводить до проблем із довірою та близькістю в майбутньому. Дитина може вирости з почуттям, що вона завжди в чомусь винна.

Невміння визнавати помилки

Батьки, які відмовляються визнавати свої помилки, формують у дітей невпевненість у собі. Особливо травматичним стає покарання за власні помилки дітей, коли батьки уникають відповідальності за свої.

Приниження, як метод виховання

Принизливі зауваження можуть стати самоздійснюваним пророцтвом. Діти починають вірити у висловлені батьками звинувачення, а прилюдне приниження залишає ще глибші рани.

Надмірна опіка

Занадто багато турботи – це також проблема. Дослідження показують, що заохочення до незалежності підвищує самооцінку дитини. У протилежному випадку дитина стає невпевненою, оскільки їй не дають шансів впоратися з труднощами самостійно.

Агресія щодо дитини

Фізичне або емоційне насильство викликає глибокі рани. Люди, які пережили агресію від батьків, згодом часто уникають спілкування з ними, бо не відчувають поруч із ними безпеки.

Завищені очікування

Бажання батьків компенсувати власні невдачі через дітей може призводити до надмірного тиску. У дітей це стає джерелом депресії, тривоги та інших проблем із психічним здоров’ям.

Фінансове "насильство"

Обмеження у фінансах без об’єктивної причини може створити у дитини відчуття безпорадності та заниженої самооцінки. Дослідження показують, що це може вплинути на її здатність управляти власними ресурсами в майбутньому.

Применшення досягнень

Заздрість до успіхів дитини може бути нормальною, але не тоді, коли вона призводить до применшення її досягнень. Це руйнує впевненість дитини у власних силах.

Ігнорування емоційних потреб

Відсутність емоційної підтримки – одна з найпоширеніших причин образ у дітей. Емоційно закриті батьки позбавляють дитину можливості навчитися розпізнавати та висловлювати свої почуття.

Дитинство – це фундамент майбутнього дорослого життя. Помилки у вихованні можуть мати довготривалі наслідки, тому важливо аналізувати свої дії та прагнути бути уважними до потреб дітей, даючи їм змогу розвиватися в атмосфері поваги, підтримки та любові.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що психолог назвав 6 "табу" для батьків нідерландських дітей, яких вважають найщасливішими у світі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше