Метеорний дощ над Україною: коли та як спостерігати за Гемінідами у грудні

Щороку Земля проходить крізь низку метеорних потоків, які створюють вражаюче небесне видовище.

Одним із найяскравіших серед них є метеорний потік Гемініди, який у грудні перетворює нічне небо на справжнє зоряне шоу. За прогнозами астрономів, пік його активності відбудеться в ніч з 13 на 14 грудня, коли очікується до 120 метеорів на годину, пише "Дивогляд" із посиланням на Space.

Що таке Гемініди?

Гемініди – це потік метеорів, утворений уламками астероїда (3200) Фаетон. Це небесне тіло поводиться як комета, час від часу викидаючи газоподібний натрій, подібно до кометного хвоста. Орбітальний період Фаетона становить 1,4 року, і саме його уламки створюють цей неймовірний астрономічний феномен. Уламки мчать крізь атмосферу зі швидкістю понад 30 км/с, залишаючи після себе яскраві смуги світла.

Чи не завадить Місяць?

Цього року насолоду від спостереження може зіпсувати повний Місяць, який сяятиме яскравим відблиском, затіняючи слабші метеори. Однак великі й яскраві "падаючі зірки" все ж будуть видимі. Астрономи радять дивитися у протилежний від Місяця бік неба, аби насолодитися шоу в повній мірі.

Коли спостерігати Гемініди та чому вони унікальні?

Активність потоку Гемініди триває з 19 листопада до 24 грудня, але найяскравішим видовищем буде ніч з 13 на 14 грудня. Найкращий час для спостереження – після 22:00 і до самого світанку.

Гемініди отримали свою назву через сузір'я Близнюків (Gemini), звідки ніби "вилітають" метеори. Цей метеорний потік відомий своєю інтенсивністю та великою кількістю метеорів, що робить його одним із найпотужніших у році.

Як підготуватися до спостереження?

  • Обрати місце: якомога далі від міських вогнів.
  • Вибрати час: пізній вечір і глибока ніч.
  • Удягтися тепло: грудневі ночі можуть бути холодними.
  • Дивитися на темні ділянки неба: обирайте місця подалі від Місяця.

Навіть якщо ви пропустите пік активності, метеори Гемінідів залишатимуться видимими до 24 грудня, хоча їхня кількість суттєво зменшиться. Не пропустіть шанс побачити це космічне диво!

Раніше "Дивогляд" розповідав про календар магнітних бурь на грудень-2024, а ділився 6 корисними порадами, які допоможуть захистити свій організм.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше