Велич поза зором: ТОП-5 незрячих людей, які змінили розвиток історії

Всесвітній день незрячих людей відзначають, щоб привернути увагу суспільства до їх соціальних проблем

13 листопада відзначають Всесвітній день незрячих людей, аби привернути увагу суспільства до соціальних проблем незрячих людей та їхніх прав. Про видатних незрячих людей, які підкорили світ та залишили свій слід в історії до Всесвітнього дня незрячих людей розповість "Дивогляд".

Заснування Всесвітнього дня незрячих людей має історію. 13 листопада 1745 року народився відомий вчитель Валентин Гаюї, який відкрив декілька шкіл та закладів для незрячих. Завдяки Валентину незрячі люди отримали можливість здобути освіту.

Тому Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила День незрячих 13 листопада на честь Гаюї в день його народження.

Луї Брайль

Луї Брайль
Луї Брайль
Фото: Вікіпедія

Луї Брайль – це французький тифлопедагог та автор відомого рельєфно-крапкового шрифту, завдяки якому незрячі люди можуть читати, писати та навіть працювати на комп’ютері. Луї сам був незрячим із раннього дитинства через травму.

У шрифті Брайля для зображення букв використовують 6 крапок, які розташовані у два стовпчики, по три в кожному. Пишеться текст Брайля справа наліво, після чого перегортають сторінку й читають зліва на право.

Шрифт Брайля
Шрифт Брайля
Фото: Вікіпедія

Луї був талановитим та здібним школярем. Ще підлітком він досліджував систему тиснених символів та отримав стипендію для сліпих. У 15 років Брайль створив власний шрифт, щоб вільно читати та навчатися. Цю систему використовували військові для передачі інформації в темряві.

У 20 років Луї створив абетку для незрячих, яка тепер відома на весь світ.

Андреа Бочеллі

Андреа Бочеллі
Андреа Бочеллі
Фото: andreabocelliofficial / Instagram

Андреа Бочеллі – всесвітньо відомий італійський співак. Артист із дитинства почав втрачати зір через глаукому. Під час перебування в лікарнях, коли Андреа в дитинстві намагалися зберегти зір, родина помітила, що малюка заспокоює класична музика.

З того часу майбутньому співаку купували записи відомих класиків. Тому любов Бочеллі до класичної та оперної музики зароджувалася ще з раннього дитинства.

Андреа Бочеллі
Андреа Бочеллі
Фото: Вікіпедія

З дитинства Андреа полюбив спів. У підлітковому віці співак брав участь та здобув перемоги на музичних фестивалях. Однак Бочеллі вступив на юридичний факультет, але юристом не став.

Андреа покликав до себе на навчання відомий італійський тенор Франко Кореллі, а згодом записи Бочеллі почув Лучано Паворотті. Згодом Андреа Бочеллі став популярним співаком.

Галілео Галілей

Галілео Галілей
Галілео Галілей
Фото: Вікіпедія

Галілео Галілей – відомий на весь світ італійський фізик, математик та філософ. Галілео протягом життя не був повністю незрячим, але мав певні проблеми.

Тому, коли астроном досліджував небо і спостерігає за планетами та зірками Сонячну систему та Чумацький шлях він прийняв за окремі кулі світла, а не смуги. Тоді він зробив висновок, що Земля обертається навколо Сонця.

Галілео Галілей
Галілео Галілей
Фото: Вікіпедія

З віком Галілей остаточно втратив зір через катаракту. Тоді в нього почалися непорозуміння з католицькою церквою, бо та змушувала його відмовитися від власних відкриттів. Через конфлікти Галілея помістили під домашній арешт.

Завдяки учням видатного філософа, його наукова праця і далі існувала та розвивалася.

"Я не припиняю працювати навіть у темряві, яка мене охопила, будувати міркування з приводу різних явищ природи, і я не зміг би дати своєму неспокійному розуму відпочинку, навіть якби побажав цього", – писав Галілей у листах своїм учням.

Хелен Келлер

Хелен Келлер
Хелен Келлер
Фото: Вікіпедія

Хелен Келлер – відома американська письменниця, викладачка та активна громадська діячка, яка за життя була сліпо-глухою. Проте це завадило Хелен стати письменницею.

У дитинстві у віці 1 року через хворобу Хелен одночасно втратила зір та слух. Завдяки шрифту Брайля дівчина навчилася читати й навіть грати музику. Келлер змогла здобути вищу освіту та декілька докторських ступенів. Письменниця мала гарне та насичене життя, багато мандрувала, зустріла кохання свого життя та одружилася.

Хелен Келлер
Хелен Келлер
Фото: Вікіпедія

Письменниця публікувалася в різних журналах. Однією з робіт Хелен була книга "Історія мого життя", яка стала світовим бестселером. Історія життя стала основою фільму "Чудотворець".

Крім власних здобутків, промови та історія Хелен Келлер надихали та мотивувала тисячі людей.

Піт Еккерт

Піт Еккерт
Піт Еккерт
Фото: stories.7thsensepsychics

Піт Еккерт – незрячий фотограф, який співпрацює з такими відомим брендами, як Swarovski та Volkswagen. Свого часу Піт здобував вищу освіту у Єльському університеті, там він вивчав скульптуру і промисловий дизайн, а також хотів пізнати основи архітектури.

Незрячий фотограф робить неймовірно гарні та особливі знімки. З них виходять яскраві світлові зображення з подвійною експозицією. Піт стверджує, що перед створенням фото уявляє, що саме хоче сфотографувати. Після чого втілює бажане в реальність.

"Я візуальна людина, я просто не бачу", – каже про себе Піт.

Раніше "Дивогляд" розповідав про 10 відомих людей з вадами мовлення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше