Міжнародний день енергозбереження щороку відзначається 11 листопада за ініціативи міжнародної екологічної мережі "Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії" (SPARE), повідомляє "Дивогляд".
Свято було запроваджене у 2008 році, коли до проєкту долучилися 20 країн, надавши йому статус міжнародного. Його метою є підвищення обізнаності суспільства щодо раціонального використання електроенергії. Це дозволяє не лише знижувати рівень забруднення довкілля, але й значно економити кошти.
Як підкреслюють учасники проєкту, заощадження енергії не вимагає дорогого обладнання – його можна практикувати в домашніх умовах. Наприклад, вимикати світло, коли виходите з кімнати. Міжнародний день енергозбереження об’єднує людей, які прагнуть захистити природу та зробити свої оселі енергоефективнішими.
У багатьох країнах світу значна частина енергії втрачається через неощадливе використання або під час передачі. Це призводить до надмірних викидів і значних витрат на комунальні послуги. Ця проблема потребує системного вирішення, але кожен із нас може зробити свій внесок у підвищення енергоефективності вдома, зменшивши споживання енергії і, таким чином, знижуючи витрати та шкідливий вплив на довкілля.
10 порад, як це зробити:
- Обирайте нові електроприлади класу енергоефективності А-А+++, які споживають значно менше енергії.
- Замініть лампи розжарювання на енергоощадні – вони використовують у 10 разів менше електроенергії.
- Використовуйте мінімум двокамерні вікна, які краще зберігають тепло, і регулярно мийте їх, щоб зменшити потребу в додатковому освітленні.
- Не забувайте про свої електроприлади: очищуйте пилососи, видаляйте накип із чайників, розморожуйте холодильники, мийте внутрішні стінки мікрохвильових печей.
- Завантажуйте пральну та посудомийну машини повністю і використовуйте нижчу температуру для прання.
- Вимикайте побутові прилади з розетки, адже навіть у режимі stand by вони споживають енергію. Також не забувайте вимикати світло й воду, коли вони не потрібні.
- Холодильник краще встановлювати в прохолодному місці, відсунути його на 5 см від стіни, не класти гарячу їжу й мінімізувати час відкривання дверцят.
- Не закривайте шторами або меблями радіатори опалення.
- Кип’ятіть лише потрібну кількість води або використовуйте термос для тривалого збереження тепла.
- Встановіть індивідуальні лічильники для контролю та зменшення споживання енергії.
Раніше "Дивогляд" розповідав про 6 секретів, які допоможуть підготувати дім до холодів.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.