Легенда опери: 5 фактів з життя співачки Соломії Крушельницької, яка не розлучалась з “Кобзарем”

23 вересня минає 152 роки з Дня народження Соломії Крушельницької – однієї з найвидатніших оперних співачок світу

Вона підкорила сцени від Львова до Європи, захоплювала слухачів своїм неповторним голосом і майстерністю перевтілення у сценічні образи. "Дивогляд" зібрав 10 фактів з життя великої українки.

Соломія Крушельницька
Фото: Google

Гордість за українське коріння

Цікаво, що Крушельницьку вважали за "свою" у Польщі й Італії, але та завжди наголошувала, що вона українка. На знак цього співачка усі свої світові концерти завжди закінчувала українськими піснями. Дівчина казала, що ніколи не змінить своєї національності, хоча визнавала, що так зване "підлизування" може принести їй ще більший успіх і славу. 

"Кобзар" за талісман 

Під час своїх численних гастролей Крушельницька завжди мала при собі "Кобзар" Тараса Шевченка. Ця книга була для неї не просто літературним твором, а символом її зв’язку з рідною землею. 

Дебют і світова кар’єра за 5 років

Відомо, що дебют співачки відбувся у 1893 році на сцені Львівського театру Скарбека в опері Доніцетті "Фаворитка". Її талант не залишився непоміченим – оперна діва Джемма Беллінчоні, яка тоді гастролювала у Львові, запропонувала і допомогла дівчині продовжити навчання в Італії. Буквально за декілька років українку побачили на сценах відомих театрів. У 1898 році 25-річна співачка стала примадонною Варшавської опери, підкорила сцени Парижа та Мілану. 

Поліглотка, яка співала на 8 мовах

Соломія володіла неабиякими мовними здібностями і вільно співала оперні партії італійською, французькою, німецькою, польською, російською, іспанською, чеською та українською мовами. До слова, за своє творче життя вона виконала понад 60 партій на сценах всіх оперних театрів Європи й Америки.

Пісня до кінця життя

Останній великий концерт Крушельницької відбувся у Львові, коли їй було 77 років. Проте, на цьому все не закінчилось, адже, пісня супроводжувала співачку до останніх днів її життя. У 79 років, хворіючи на рак горла, вона навіть записала 4 твори.

Раніше "Дивогляд" повідомляв про 10 маловідомих фактів про Михайла Коцюбинського.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше