Українське суспільство не має чіткої позиції щодо цього питання
Лише 9% українців підтримують ідею повної заборони месенджера Telegram, і водночас 26% опитаних вважають, що цей додаток не потребує жодного контролю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).
Згідно з результатами дослідження, яке тривало з 1 до 6 вересня 2024 року, більшість респондентів (54%) виступають за часткове регулювання месенджера, включаючи блокування окремих небезпечних каналів.
Додаткове питання було поставлене тим, хто не підтримує повну заборону: чи зміниться їхня думка, якщо власники Telegram відмовляться блокувати певні канали. З'ясувалося, що 60% опитаних підтримали б заборону месенджера, якщо той не блокуватиме канали, які поширюють російську пропаганду та дезінформацію.
Також 71% громадян підтримають заборону, якщо ж Telegram не блокуватиме канали, що використовуються для зв'язку з окупантами. А у випадку небажання блокувати канали з незаконним обігом наркотиків, заборона знайшла б підтримку 70% українців.
Антон Грушецький, заступник директора КМІС, зазначив, що українське суспільство не має чіткої позиції щодо повної заборони Telegram. За його словами, громадяни демонструють збалансований підхід: вони зацікавлені у безпеці та підтримують блокування небезпечних каналів, але не схильні до радикальних заборон. Якщо ж власники месенджера не блокуватимуть небезпечний контент, суспільна підтримка заборони може зрости.
Опитування було проведене серед 1015 респондентів, без участі мешканців тимчасово окупованих територій України.
Раніше NYT проаналізував незаконний контент у Telegram, дійшовши висновку, що месенджер став прихистком для наркоторговців, аферистів і білих націоналістів, які відкрито ведуть свій "бізнес" і поширюють свої образи.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.