Окрім літературної та художньої діяльності, Довженко зробив неоціненний внесок у кінематограф, ставши режисером, який сформував нову естетику кіно і вивів українське кіно на міжнародний рівень. "Дивогляд" підготував добірку з 3 фільмів режисера, які варті вашої уваги.
Звенигора, 1927
Німий художній фільм, який в титрах охарактеризований як "кіно-поема". Стрічка стала останньою з числа тих, які Олександр Довженко знімав за чужим сценарієм.
Сюжет кіно описує тривалий часовий період, охоплює дві тисячі років і розповідає про етапи історії України: від скіфів до більшовицького руху. Усі ці етапи уособлені в постаті літнього чоловіка, який ніби усе своє життя намагається віднайти скарби гори Звенигори. Дід не втрачає надії і сподівається, що їх знайде якщо не він, то його онук, червоноармієць Тиміш. Але в чоловіка є ще один внук, петлюрівець Павло, який хоче використати діда для одного завдання…
Арсенал, 1928
Сюжет революційної епопеї розгортається навколо трагічного січневого повстання на заводі “Арсенал” у Києві в 1918 році. Центральна особа фільму – більшовик Тимош, який повернувся з фронту. Це революційна епопея, кінопоема, в основі сюжету якої лежить повстання пробільшовицьких пролетарів на київському заводі «Арсенал» проти Центральної Ради та військ УНР у січні 1918 року.
Земля, 1930
Німе чорно-біле кіно зображує про період колективізації, який тільки почався. У ньому сценарист показав землю у метафоричному значенні, зробивши її центром і сенсом існування українського селянина. Спочатку в стрічці показано гармонійний світ, у якому землероби ведуть щасливе життя. Однак, все порушує поява трактора, а містичний зв’язок із землею розриває вже згадана колективізація.
Раніше "Дивогляд" повідомляв про 5 кінопрем'єр вересня, які варто подивитися.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.