Українська мова, відома своєю мелодійністю та багатою лексикою, є однією з наймилозвучніших мов світу. З цієї нагоди "Дивогляд" ділиться з вами добіркою з 10 наймилозвучніших українських слів.
Лебідка
Дане слово має декілька значень – коли йдеться про самку лебедя або спеціальну машину для підіймання і переміщення вантажів. Але найчастіше його вживають у переносному значенні, коли хочуть лагідно звернутися до коханої людини.
Балаканина
Це слово означає багатослівну розмову, яка триває вже тривалий проміжок часу. Крім того, інколи ним хочуть підкреслити довгі розмови та навіть суперечки.
Виднокрай
Лексима має доволі цікаву історію та з’явившись на початку 20 століття, була заборонена радянською владою. Як тоді, так і сьогодні вона означає позначення горизонту.
Манівцем
Найчастіше слово вживають тоді, коли хочуть окреслити обхідні шляхи, якими йде людина замість прямої дороги. Також воно використовується у значенні фразеологізму, коли людина на щось натякає, але не може про це сказати прямо – "говорити манівцями".
Обопільний
Коли між двома закоханими людьми виникають взаємні почуття один до одного, то це можна назвати саме обопільними почуттями.
Слушний
Слово описує те, що є доречним, правильним або відповідає певним умовам чи обставинам. Його також можна використовувати як знак підтвердження чиєїсь правоти.
Млосний
Слово має декілька значень, вживається для опису як фізичного стану слабкості чи нудоти, так і емоційної або чуттєвої атмосфери. Найчастіше його використовують у значенні "п’янкий", "ароматний", "томливий".
Заквітчаний
Слово означає прикрашений квітами. Його часто використовують для опису об'єктів, людей або місць, які мають багато квітів або декоровані квітами.
Легіт
Колись у народі так називали легкий вітерець. Поети ж використовували слово для позначення любові до краси природи.
Краля
Це слово використовують, коли хочуть підкреслити жіночу красу або чарівність. Наприклад, фразу "Вона – справжня краля" можна перекласти як "Вона – справжня красуня".
Раніше "Дивогляд" повідомляв про історію кохання Марії Заньковецької та Миколи Садовського, роман яких тривав 30 років.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.