Весело, але не дуже: яким був звичайний день людини часів Середньовіччя

Після двох століть відносного миру, відомих як "Pax Romana" або "Римський світ", Римська імперія почала занепадати, що призвело до кризи та падіння. Цей період став початком епохи, відомої як Середньовіччя або "Темні віки", яка тривала аж до початку Відродження у XIV столітті

Щоденне життя в Середньовіччі

За свідченнями істориків, життя у Середньовіччі було жорстким і небезпечним, якщо ви не були членом аристократії, лицарем або королівською особою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на What If.

Прості люди жили в умовах, де такі блага, як м'які ліжка та туалети, були відсутні. Проте вони мали церкву, яка відігравала важливу роль у їхньому житті, а також відзначали близько 8 тижнів святкових днів та фестивалів на рік.

Зазвичай день середньовічної людини розпочинався дуже рано, о 4 годині ранку, коли дзвони церков сповіщали про першу службу. Більшість аристократів брали участь у цих ритуалах, тоді як звичайні громадяни займалися підготовкою до торгівлі на ринках, які відкривалися вже о 6 годині. Торговці витрачали на ринках до 10 годин, намагаючись заробити достатньо коштів для покупки кращої їжі, наприклад, курки замість бобів чи капусти.

Середньовіччя
Середньовіччя
Фото: Shutterstock

Однак не всі середньовічні жителі займалися торгівлею. Професії могли відрізнятися в залежності від міста – ковалі, винороби, муляри та збирачі податків були лише деякими з багатьох ремесел. О третій годині дня більшість крамниць закривалися, а о восьмій вечора замикалися ворота міста. У цей час місто охороняла нічна варта.

Святкування та розваги

Королі та інші правителі регулярно організовували розкішні бенкети, на яких знать дозволяла собі не тільки наїстися досхочу, але й насолоджуватися танцями та іншими розвагами. Прості люди теж не залишалися осторонь і брали участь у менш вишуканих, але частих святах.

Однією з характерних рис Середньовіччя було захоплення святкуванням. За підрахунками, середньовічні люди відзначали близько 8 тижнів на рік різноманітних фестивалів.

Багато з цих свят були тісно пов'язані з церквою, однак також були популярні й турніри, де лицарі демонстрували свою майстерність у поєдинках. У деяких містах проводилися і досить жорстокі змагання – поєдинки між ув'язненими або випробування підозрюваних у злочинах. Наприклад, для визначення вини людину могли кинути зв'язаною у водойму: якщо вона тонула, то її визнавали невинною, а якщо спливала – це вважалося доказом змови з дияволом.

Наука та винаходи Середньовіччя

Попри загальну думку, що в Темні часи наука занепадала, саме в цей період було зроблено багато важливих відкриттів. Саме в Середньовіччі люди почали розуміти, що Земля має форму кулі. Багато винаходів, таких як механічний годинник і друкарський верстат, з’явилися саме в цей період.

Мода та гігієна в Середньовіччі

Середньовіччя
Середньовіччя
Фото: Shutterstock

Середньовічна мода часто була незвичною. Історики стверджують, що наявність гнилих зубів могла свідчити про багатство, адже це означало, що людина може дозволити собі цукор. Ожиріння також було ознакою успіху, оскільки багаті могли споживати м'ясо та жирні продукти. У той час простолюдини дотримувалися дієти, яка складалася переважно з хліба та бобів, і хоча вони не мали вибору, це допомагало їм підтримувати хорошу фізичну форму.

Гігієна в Середньовіччі була обмеженою. Зубні щітки ще не були винайдені, тому як знатні люди, так і простолюдини полоскали рота вином або оцтом. Купання було рідкісним явищем, а ванни мали лише дуже заможні люди. Проте, це було до XIV століття, коли Європу охопили чума, війни та голод.

Завершення Середньовіччя

Останнє століття Середньовіччя стало справжнім випробуванням – пандемія Чорної смерті знищила значну частину населення Європи, а на відновлення людства знадобилося майже два століття. Проте саме після цього періоду почався Ренесанс, що поклав початок науковій та культурній революції, яка змінила хід історії.

Раніше "Дивогляд" розповідав про 5 популярних міфів про Середньовіччя, у які ви також вірите.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше