Щастя можна придбати за гроші – дослідник назвав потрібну суму

У рамках нового дослідження вчений зробив висновок, що щастя дійсно можна купити за гроші, і навіть розрахував, скільки воно коштує

Це дослідження ставить під сумнів давню думку про те, що щастя не можна купити за гроші. Ідея, що фінансовий добробут не є ключем до щастя, вже давно закріпилася в суспільстві. Проте робота дослідника, якого називають "експертом з вивчення щастя", пропонує новий погляд на це питання. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Деталі дослідження

Метью Кіллінгсворт, старший науковий співробітник Школи бізнесу Вортон при Пенсільванському університеті, провів дослідження, яке, за його словами, показало, що твердження про неможливість купити щастя є хибним. Він з'ясував, що щастя зростає разом із рівнем доходу, принаймні до моменту, коли дохід досягає сотень тисяч доларів на рік. Однак залишалося відкритим питання: що відбувається після досягнення цього рівня? Чи стабілізується щастя, знижується або ж продовжує зростати?

Результати дослідження виявили, що щастя дійсно можна купити за гроші, а життя в умовах бідності втричі збільшує ризик розвитку депресії та тривожності. Водночас несподіваний фінансовий успіх значно підвищує рівень короткострокового щастя. Кіллінгсворт пояснює, що з психологічної точки зору регулярний дохід можна розглядати як певний джекпот, а збільшення річного доходу має прямий зв'язок з покращенням загального щастя та добробуту.

У своїй роботі Кіллінгсворт проаналізував дані трьох груп учасників, усього 33 000 осіб, які мали різний рівень доходу:

  • Люди з низьким доходом.
  • Люди із середнім доходом.
  • Люди з дуже високими доходами.

Виявилося, що у середньому багата людина почувається значно щасливішою порівняно з тими, хто заробляє понад 500 000 доларів на рік. Крім того, різниця в рівні щастя між багатими людьми та тими, хто має середній дохід, виявилася майже втричі більшою, ніж різниця між людьми із середнім і низьким доходом. Це дослідження ставить під сумнів ідею про те, що люди із середнім доходом вже досягли піку своєї кривої "гроші-щастя".

За словами Кіллінгсворта, абсолютний розрив у рівні щастя між найбагатшими та найбіднішими людьми є надзвичайно великим. Це дозволяє зробити висновок, що зв'язок між кількістю грошей і щастям насправді продовжується, незалежно від того, наскільки далеко людина просунулася економічними сходами.

На думку Кіллінгсворта, зв'язок між щастям і багатством не обмежується лише можливістю купувати більше матеріальних благ. Він стверджує, що ця взаємозалежність має глибше коріння: багатство пов'язане з відчуттям безпеки, яке виникає завдяки наявності значних фінансових ресурсів. Власне, відчуття більшого контролю над своїм життям може пояснити до 75% зв'язку між рівнем доходу і відчуттям щастя.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як мільйонер став безхатьком і відмовився від своїх грошей задля експерименту.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше