Навчальний клас

Оприлюднено рейтинг найефективніших університетів України

Shutterstock

До списку увійшли навчальні заклади, які брали найбільшу участь у головних конкурсах і наукових проєктах

Центр міжнародних проєктів "Євроосвіта" оприлюднила рейтинг університетів України, які продемонстрували найбільшу ефективність у 2023 році, передає "Дивогляд".

Рейтинг складали за допомогою визначення коефіцієнтів, що були отримані на конкурсах HORIZON Europe та Erasmus, Національного фонду досліджень України, білатеральних проєктів, програм за держаним замовленням та ініціативах молодих вчених. Також експерти використали дані Community Research and Development Information Service (CORDIS), EACEA Projects Results Platform, МОН, КМУ, Національного фонду досліджень України.

Так, до списку увійшли ті вищі навчальні заклади, які брали найбільшу участь у головних конкурсах і наукових проєктах (міжнародних та українських).

На першому місті у загальноукраїнському рейтингу розмістився Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Другу позицію зайняв Національний університет "Львівська політехніка", а на третьому місці – Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

У п'ятірку лідерів потрапили також Сумський державний університет та Львівській національний університет імені Івана Франка.

У ТОП-10 найефективніших ВНЗ України увійшли:

  • Національний аерокосмічний університет імені Жуковського "Харківський авіаційний інститут"
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України
  • Харківський національний університет імені Каразіна
  • Національний технічний університет "Дніпровська політехніка"
  • Київський національний університет технології та дизайну.

Загалом у рейтинг потрапили близько 40 університетів України, які проводили наукові проєкти у 2023 році.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що одинадцять університетів України увійшли до рейтингу престижних ВНЗ світу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ