Подружжя знайшло найдавнішу пляшку з посланням, яку викинули в море – хто автор листа (фото)

Експерти встановили автентичність листа

Подружжя, що мешкає у Західній Австралії, виявило найдавнішу пляшку, що викинули в море, передає "Дивогляд" із посиланням на Daily Star.

Жителі міста Перт Тоня та Кім Іллман гуляли піщаними дюнами на віддаленому пляжі в Західній Австралії, коли раптом натрапили на закорковану пляшку, всередині якої був папірець.

"Тоня побачила багато сміття на землі і вирішила допомогти прибрати його. Вона знайшла пляшку і подумала, що вона буде гарним доповненням до її книжкової полиці", – розповів Кім Іллман.

Подружжя забрало пляшку додому, дістало з неї записку і висушило її в духовці. З часом Іллмани встановили, що лист датується 12 червня 1886 роком. Із записки стало відомо, що пляшку викинули з німецького корабля "Паула" в межах експерименту Німецької морської обсерваторії з вивчення океану і морських шляхів сполучення.

"Тоня спробувала розв'язати мотузку навколо папірця, але він був досить крихким, тому ми забрали його додому і поклали в духовку на п'ять хвилин, щоб висушити вологу. Потім ми розгорнули його і побачили друкований текст. На той момент ми не могли розгледіти чорнило, написане рукою, але побачили надруковане повідомлення, в якому читача просили зв'язатися з німецьким консульством, якщо він знайде записку", – сказав чоловік.

Пара віднесла записку до фахівців Музею Західної Австралії, які підтвердили її автентичність. Зокрема, доктор Росс Андерсон – помічник куратора відділу морської археології, додатково проконсультувався з колегами з Німеччини та Нідерландів і з впевненістю підтвердив автентичність листа.

"Неймовірно, але під час архівних пошуків у Німеччині було знайдено оригінальний метеорологічний журнал "Паули", і в ньому був запис від 12 червня 1886 року, зроблений капітаном, про те, що пляшку було викинуто за борт. Дата і координати точно збігаються з тими, що вказані на пляшці", – сказав Андерсон.

 

Експерт підтвердив, що почерк в журналі і в посланні в пляшці також збігаються. У своєму звіті він зазначив, що пляшку викинули у південно-східній частині Індійського океану, коли судно прямувало з Кардіффа до Індонезії. Припускають, що вже за 12 міс пляшка дісталася австралійського узбережжя, але весь цей час ховалася під піском.

"Вузький семиміліметровий отвір пляшки і товсте скло допомогли буферизувати і зберегти папір від  повного впливу стихії, забезпечивши захисне мікросередовище, сприятливе для довготривалого збереження паперу", – йдеться у звіті Андерсена.

Цю пляшку і послання вважають найдавнішими з відомих у світі. Раніше Світовий рекорд Гіннеса для найдавнішого послання у пляшці становив 108 років. Це період, який пройшов з моменту відправлення пляшки до моменту її знахідки.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені виявили у морі "тунель", ширина якого 10 км.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше