Таємничий стріт-арт художник Бенксі може розкрити своє ім'я

Фото banksy.co.uk

На компанію художника подають до суду

Один з найвідоміших стріт-арт художників сучасності – таємничий Бенксі може незабаром розкрити своє ім'я. За яких умов це відбудеться – розповідає "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Двоє колекціонерів хочуть подати на компанію Pest Control, що належить анонімному генію графіті, до суду Великої Британії оскільки та не може підтвердити автентичність однієї з робіт Бенксі.

Ідеться про картину Monkey Queen ("Королева-мавпа") 2003 року, яку художник присвятив королеві Єлизаветі. Мавпа, прикрашена коштовностями, стала прототипом монархині.

картина Бенксі "Monkey Queen"
картина Бенксі "Monkey Queen"
Фото: відкриті джерела

У 2020-му цю роботу за $34 тис придбали колекціонери Нікі Кац і Рей Хоуз, які тепер хочуть перевірити картину на справжність. Вони звернулися до компанії Pest Control, яка верифікує роботи Бенксі, і спробували отримати підтвердження. Однак, працівники агентства не виходили на зв'язок із колекціонерами протягом трьох років.

Варто відмітити, що Нікі Кац і Рей Хоуз переконані, що мають на руках оригінал картини, який викупили її з колекції померлого колекціонера робіт Бенксі. Попри це, вони хочуть отримати формальні докази цього, щоб збільшити вартість роботи вдвічі.

Коли у компанії Pest Control колекціонерам не надали відповіді, вони вирішили подати на неї до суду за порушення умов контракту, а саме – за затримку.

"Ми досі у невизначеності, а це великі гроші. Вони стверджують, що є офіційними валідаторами робіт цього художника. Але процес триває вже три роки. Вони просто не відповідають. Не кажуть, чи зображення справжнє, чи ні. Всі три роки нас водять за носа. Якби це стосувалося картин Леонардо Да Вінчі, то ситуація була б набагато простішою. Вони б віднесли її до експертів – і ті б підтвердили її автентичність. Однак із Бенксі ситуація складніша. Оригінальність робіт митця має право підтверджувати лише сертифікат Pest Control", – обурюється колекціонер Нікі Кац.

У Pest Control прокоментували інцидент, зазначивши, що їхній процес автентифікації є надійним і ретельним, а іноді й доволі тривалим.

Якщо колекціонери таки отримають довідку про верифікацію роботи від Pest Control, їм стане відоме справжнє ім'я анонімного художника Бенксі, яке він тримає у таємниці.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що таємниця імені Бенксі могла бути розкрита.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше