осінь

Тепліший за норму: метеорологиня зробила прогноз на жовтень 2023

Pixabay

Кількість опадів перевищуватиме норму

Експерти прогнозують в Україні незвично теплий жовтень. Показники термометрів будуть перевищувати норму, передає "Дивогляд".

Доктор фізико-математичних наук в галузі метеорології Вазіра Мартазінова спрогнозувала, що цьогорічного жовтня середньомісячна температура повітря в українських регіонах становитиме +12...+15°С.

"Норма середньомісячної температури у жовтні – близько 8°С. Цього року вона буде вищою, аніж у минулому. Зокрема, на заході України температура повітря буде на 2-4°С вище норми та складатиме +12...+13°С. На решті території країни температура буде ще більшою – близько +12...+15°С", – сказала Вазіра Мартазінова.

Експертка відмітила, що найбільше опадів у жовтні очікується у Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях. У цих регіонах опади складуть 120-150% від місячної норми, яка становить 40-50 мм.

Засуха буде спостерігатися на Сумщині, Полтавщині та Дніпропетровщині.

У листопаді 2023 року показники будуть вищими, ніж минулого року. Водночас, у середині останнього місяця осені можливий перший сніг, який швидко розтане.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи будуть в Україні вересневі заморозки.

Дивіться також відео 5 каналу: "Вигідне владі обмеження свободи слова": Мирослава Гонгадзе про Марафон "єдині новини"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ