День прапора України: історія і значення кольорів державного символу

У вівторок, 23 серпня, в Україні відзначають важливе свято – День Державного прапора. Традиційно воно святкується напередодні Дня Незалежності нашої держави.

Історія українського прапора бере свій початок з давніх часів, але знайомий з нею не кожен. Саме тому "Дивогляд" вирішив розповісти вам історію цього важливого державного свята.

Прапор завжди був важливим символом для українців, особливо сьогодні, під час війни. Водночас із цим, день прапора відзначається не так давно. У 2004 році другий президент України Леонід Кучма підписав Указ, в якому офіційно встановлено День Державного Прапора, який традиційно відзначається 23 серпня. Мета свята – повага до державних символів.

Що цікаво, до 2004 року День Прапора України відзначали тільки у Києві – 24 серпня, у День Незалежності України, над КМДА піднімали прапор. У 2009 році Віктор Ющенко вніс зміни до указу і встановив щорічну церемонію підняття прапора по всій Україні 23 серпня. 

Що означають кольори прапора України?

Прапор України
Прапор України
Фото: Shutterstock

Значення кольорів українського прапора тлумачать по різному. Згідно з найпопулярнішою версією, синій колір символізує небо, а жовтий – пшеничне поле. У сакральному тлумаченні – вода і вогонь.

У релігії кольори державного символу трактують наступним чином: синій – уособлення Творця та Вищої духовної сили, жовтий – все земне.

Історія прапора

Вперше про синьо-жовте поєднання кольорів у державній символіці згадали у 1256-му. Саме того року заснували місто Львів, на гербі якого був зображений золотий лев на синьому тлі. З XIV ст герб Галицької Русі також офіційно набув синє-золотих кольорів.

Однак, перше визнання синє-жовтого прапора відбулося у 1918 році, а у 1991 році народні депутати внесли прапор України до залу Верховної Ради, а після його освятив священик УАПЦ Петро Бойко.

4 вересня 1991-го прапор урочисто підняли над ВРУ.

Прапор України
Прапор України
Фото: Shutterstock

Офіційно український парламент затвердив державний прапор 28 січня 1992 року постановою, в якій було зазначено, що символом є прямокутне полотно, яке складається з двох горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві заборонили масові заходи від 22 до 25 серпня.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше