Холодильник

Який холодильник кращий: крапельний чи No Frost

Shutterstock

Сучасні холодильники оснащені ефективними системами розморожування.

Вони не потребують регулярного ручного очищення від інею і криги. Завдяки автоматичним режимам догляд за пристроєм значно спрощений. Все, що потрібно від власника, стежити за чистотою всередині і проводити повне розморожування холодильної камери 1 раз на рік.

Сьогодні ви можете купити холодильник з No Frost або крапельною системою розморожування. Обидві технології забезпечують максимальний комфорт в експлуатації.

Попитом користується і техніка з комбінованою системою розморожування: в холодильному відділенні реалізована крапельна технологія, в морозильній камері No Frost.

Кожна технологія має свої переваги. Давайте з'ясуємо, що краще: No Frost або крапельна система розморожування.

Холодильник
Холодильник
Фото: Shutterstock

Що таке крапельна система розморожування в холодильнику

Крапельна система розморожування, або Direct Cool, являє собою автоматичну технологію відтавання. Вона складається з випарника, компресора і контейнера для збору конденсату. На задній стінці пристрою встановлений випарник, куди компресор нагнітає холодоагент. Таким чином, задня стінка охолоджується інтенсивніше за інші і збирає вологу, яка з часом перетворюється на дрібні крижинки. Решта внутрішніх стінок холодильника залишається сухими.

Після відключення компресора кристалики льоду відтають і по відвідному шлангу стікають в спеціальний зовнішній піддон для збору конденсату. Власникам холодильників з крапельною системою необхідно періодично перевіряти рівень води в контейнері.

Переваги холодильника з крапельною технологією розморожування

Холодильники з крапельною системою, або з "плачучою", коштують дешевше від моделей з технологією No Frost. Їх частіше можна зустріти на українських кухнях.

Це техніка високої якості. Розморожування відбувається тихо, в автоматичному режимі і при мінімальній витраті електроенергії.

Недоліком є те, що перед господинею виникає необхідність час від часу перевіряти отвір дренажу і відвідний шланг, щоб уникнути засмічення.

Принцип роботи холодильників No Frost

Система розморожування No Frost, що в перекладі означає "немає інею", являє собою ще одну технологію автоматичного розморожування. Якщо проводити порівняння з крапельними холодильниками, головною відмінністю буде відсутність стандартного випарника в конструкції пристрою. У моделях No Frost він представлений у вигляді змійовика з ребрами і вбудований в задню стінку всередині корпусу.

Охолодження повітря відбувається за рахунок постійного руху холодних потоків по всьому внутрішньому простору техніки. Безперервну циркуляцію забезпечують спеціальні вентилятори. Рівномірний розподіл холодного повітря підтримує потрібну температуру і запобігає утворенню льоду та інею на стінках пристрою.

Чим відрізняються холодильники з системою No Frost

Холодильник Ноу Фрост доставляє найменше клопоту в догляді. Крім рекомендованого розморожування 1 раз на рік, господині доведеться просто протирати вологою ганчіркою полиці і ящики. Температура в таких пристроях відновлюється швидко. Конденсат на задній стінці практично відсутній.

Користувачі часто відзначають режим "суперзаморожування", який розроблений для збереження максимуму корисних речовин і структури ягід, фруктів, овочів, риби, м'яса, птиці.

Вентилятори забезпечують підтримку однакової температури у всіх відсіках. Якщо крапельний холодильник оснащений "плачучою" системою тільки в холодильному відділенні, технологія No Frost функціонує і в морозильній камері.

Мінусом системи є невелика втрата місткості через особливості конструкції і більш висока вартість. Можна знайти відгуки про завітрювання продуктів завдяки постійному руху повітря в камері, однак при зберіганні продуктів в контейнерах і іншому спеціальному посуді такої проблеми не виникне.

Обираючи холодильники з No Frost або з крапельною системою, орієнтуйтеся на свій бюджет і враховуйте всі названі плюси і мінуси техніки.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ